Чи потрібні Сократ і його філософія суспільству

Життя – це філософія і практика мудрості та пізнання. Як ми пізнаємо і творимо навколишню дійсність, таке і буде життя. У дискусії Сократа та Феогена, я вважаю, правий Сократ. Чому? Бо істина в тому, що наше “ми” складається з тисяч “я”, і які будуть ці “я” – таке буде “ми”. Життя – це боротьба добра і зла, волі і неволі. Сократ, на мою думку, правий в тому, що навіть хороші починання, які робляться під тиском, – це недемократичний шлях, і він приведе до занепаду будь-яких починань.

Приклад цьому – держава Перікла,

яку він підніс власною волею, забравши волю у всіх інших. Я мало знаю філософські праці Сократа, але мені відомі його філософські вислови, один з яких: “Я знаю, що я нічого не знаю”. Цікава думка, правда? Чим більше людина прагне пізнати, тим більше виникає запитань, на які потрібно знайти відповіді. Процес пізнання – це тоді, коли в тебе виникає все більше і більше питань; бо не буде питань, то не буде процесу пізнання.

Я вважаю, що філософія Сократа потрібна всім, бо дуже важливо пізнати себе, навчитись володіти своїм духом, затоптати в собі зло, не нав’язувати себе іншим, пізнати істину людського життя. Поважати думку інших і разом шукати істину буття, вірити в добро – ці істини потрібні і суспільству, яке обрало демократичний шлях розвитку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чи потрібні Сократ і його філософія суспільству