Богатир Ілля Муромець – взірець сили духу і сили волі

Ілля Муромець – перший давньоруський богатир, подвиги якого захоплю­ють уяву. Пам’ятаю його на знаменитій картині Васнецова “Богатирська заста­ва”. Ось він, на могутньому коні, який аж присідає під важкою постаттю лицаря – оборонця. На голові його – шолом, сам він у лицарських обладунках. Поруч із ним його друзі, теж лицарі – Добриня Микитич та Альоша Попович. Зрозуміло, що за їхніми спинами – вся рідна земля, весь християнський світ.

Ілля народився в селі Карачарові, звідти пішов служити до князя Володимира. Билина розповідає

про те, що Ілля йде служити не з примусу, а зі своєї волі – по­стояти за Руську землю, за церкви Божі, за віру християнську.

Іще навіть не доїхавши до Києва, не ставши на службу до князя, дорогою зу­стрічається Ілля зі страшним розбійником, смертельного голосу та свисту якого не можуть витримати ні людина, ні звір. Великі дуби та малі трави – і ті хилять­ся від його посвисту. Ате на те Ілля й руський богатир, сама мати-земля дарує йому свою силу. Тому Ілля зміг полонити Солов’я та привезти його до Києва. Ці­каво, що коли князь Володимир із дружиною не повірили Іллі, який страшний Соловей-розбійник, стали

насміхатися з нього, Ілля показав їм силу цього ворога. Від його посвисту навіть маківки церков похилилися.

Ілля мав “стояти” на заставі, берегти кордони Русі. Коли перед заставою з’явився син Іллі, Сокольник, проти нього по черзі виступають усі лицарі – Альо­ша, Добриня, Ілля. Сокольник став ворогом, він загрожує Руській державі й церк­ві, погрожуючи: “Київ-град у полон візьму. Божі церкви вогнем спалю”. Він хоче полонити самого князя Володимира, одружитися з княгинею. Ілля не хоче вбива­ти сина, тому, псремігши його, “братається” із ним. Та Сокольник порушує по­братимство, підступно нападає на сонного батька. Цього разу на Сокольника че­кає смерть як наслідок зради побратимства і рідної землі.

Саме Ілля Муромець є дія нас прикладом мужності й непохитності у любові до рідної землі. Його рука не схиблює навіть тоді, коли зрадником є його власний син. Ось таким має бути захисник рідної Вітчизни – сильним, сміливим, непо­хитним духом і вірою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Богатир Ілля Муромець – взірець сили духу і сили волі