Характеристика образа Чингачгука у творчості Купера Д. Ф

Чингачгук – Великий Змій, індіанець Джон, Джон Могіканин (“Звіробій”, “Останній з могікан”, “Слідопит”, “Піонери”) – індіанець, останній у своєму плем’ї, батько Ункаса, друг Натти. Виховувався в плем’ї делаваров. У романі “Звіробій” уперше вступає на стежку війни, рятуючи свою наречену, потім допомагає виручити Натти з індійського полону. В “Останньому з могікан” разом з Натти й Ункасом допомагає сестрам Мунро.

У романі “Піонери” Ч. уже не воїн і не мисливець, а старий індіанець, що плете кошики

й згадує разом з Натти про минуле: Ч. гине у вогні, але, як говорить Натти, не від опіків: “… Мені здається, спалили його злі людські думки, вони його мучили без малого вісім десятків років… Джонові довелося бачити, як вся його рідня, один за іншим, переселилася в інший світ, а він от залишився горювати тут один-одинешенек”. Зворушлива дружба Натти й Ч., білого й індіанця, – один з найважливіших моментів пенталогии: на погляд Купера, це ідеальний варіант того, як повинне було відбуватися освоєння Америки.

Ч. не має реального прототипу, він є збірним образом “ідеального” індіанця, що сполучить у собі чесність, мужність, відданість друзям, безстрашність


Фантазии зимы.
Характеристика образа Чингачгука у творчості Купера Д. Ф