Золушка, або туфелька, облямована хутром характеристика образа Золушки

Золушка – дочка дворянина, дівчина “лагідності й доброти безприкладної”. По наказі мачухи З. виконує всю чорну роботу з будинку. Вона шиє плаття й зачісує мачуху й двох її дочок для балу, що дає син короля. Хресна мати (чарівниця) бачить горе З., що не взяли на бал, і допомагає їй туди відправитися, перетворивши мишей, гарбуз і т. буд. у карету з конями, її вбоге плаття в розкішне вбрання, подарувавши їй туфлі, облямовані хутром, але поставивши умову покинути бал до напівночі, коли закінчується чарівництво.

Двічі їздила З. на бал, а потім

вислухувала від мачухи і її дочок оповідання про прекрасну принцесу, який захопився принц. Але в другий раз вона ледь не спізнилася покинути бал до напівночі й, тікаючи, упустила туфельку. Принц у пошуках прекраснойнезнакомки наказує приміряти знайдену туфельку всім жінкам: та, кому вона буде впору, стане його дружиною Туфелька виявилася занадто малої для дочок мачухи, але підійшла З., тоді вона дістала й другу туфельку.

Появившаяся хресна перетворює плаття З. у ще більш прекрасне вбрання, чим ті, у яких вона з’являлася на балах Сестри просять у неї прощення за дурне обходження, і З. їх прощає. Принц жениться на З., а вона

видає заміж двох своїх сестер за знатних придворних Ім’я героїні невідомо, даються тільки прізвиська (Замазура, Золушка). Її зовнішність невизначена: мачуха й сестри не можуть неї довідатися в іншому вбранні.

Казковий мир Перро дивний: у ньому не видні особи, не розрізняються голоси, мають визначеність тільки речі. Така туфелька, облямована хутром (через те, що в деяких французьких виданнях слово vaіr – “хутро для облямівки” було помилково замінене словом verre – “стекло”, у перекладах казок Перро на ряд мов, у тому числі й на росіянин, з’явився вишуканий, але незрозумілий образ “кришталевої туфельки”).1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Характеристика головного героя зачарована десна.
Золушка, або туфелька, облямована хутром характеристика образа Золушки