Три мушкетери характеристика образа кардинала Ришелье

Ришелье, кардинал – перший міністр, що володіє фактично необмеженою владою навіть над королем Людовиком XІІІ, так чи інакше бере участь у всіх подіях, що відбуваються у романі, і плетущий хитромудрі інтриги, спрямовані головним чином проти королеви Ганни Австрійської. Р. персоніфікує собою головну конфронтуючим мушкетерам силу, з якої вони, однак, справляються, а в остаточному підсумку досягають і примирення. Франція у романі Дюма з’являється розділеної на два табори, в одному йз яких, править король і живуть мушкетери, а в іншому панує

кардинал Р. зі своїми гвардійцями. Зіткнення протипоставлених один одному таборів незмінно є зав’язкою будь-якої колізії роману. Спонукуваний, з одного боку, державними інтересами, а з іншого боку – не любов’ю, що знайшла відгуку, до королеви, Р. всіма силами намагається погубити її, а заодно й мушкетерів, що постійно виявляються на його шляху й виручающих її величність Однак, на відміну від Міледі, Р. – відкритий, він далекий лукавства, і тому його образ не пофарбований лише темними тонами, не наділений однозначно негативними якостями.

Р. здатний по достоїнству оцінити прямоту, честь і шляхетність мушкетерів і неодноразово

пропонує їм перейти на свою сторону. Автор визнає за ним і глибину розуму, і “неприборкану силу духу”, і гідну прямоту: він відкрито попереджає д’Артаньяна про протиборство й дає йому рада бути осторожней. Р. не йде на крайні засоби, щоб розправитися з мушкетерами; ця функція відведена Міледі або Рошфору, він же виступає в ролі грізного ворога, змагання з яким стає переважно двобоєм розуму й характерів, суперечкою рівних1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Продовжити історію левіна.
Три мушкетери характеристика образа кардинала Ришелье