Характеристика козаків повісті А. Чайковського “За сестрою”

Повість Андрія Чайковського “За сестрою” здобула широку популярність відразу ж після її написання. В творі ми переносимось в ті далекі часи, коли українські села і міста руйнували турецько-татарські загарбники, вони вбивали і забирали в полон людей нашого народу. На боротьбу з нападниками стали козаки, які ціною свого життя виборювали волю своїй землі. Але найбільше мене вразило те, що це не просто твір про певні історичні події, а справжня повість про пригоди, мужність та вірність.

Справжніми патріотами змальовані у творі козаки.

Вони волелюбні, життєрадісні, сповнені почуттям обов’язку перед рідним народом. Їм притаманна лицарська честь та синівська любов до своєї Батьківщини. Вони виступають не в ролі мстивих людей, а захисниками мирного населення. Нищать лише татар-воїнів в битвах, а гінців від татар не зачіпають. Але на шлях нищення вони встають лише тому, що в них немає іншого вибору, грабіжництво і вбивства, які спричиняють непрохані гості, просто змушують козаків боронити своїх рідних та земляків від рабства і смерті. Запорожці гуманно ставляться до тих татар, яких взяли в полон, але вони не милують тих українців, які зрадили рідну землю і перейшли
на бік загарбників.

Прикладом звитяги і гідності змальовується і головний герой твору Павлусь. Щоб урятувати свою сестру герой вирушає в небезпечні і довгі мандри. Він весь час намагається довести собі та іншим, що він є гідним нащадком козаків і зможе стати справжнім захисником свого краю. Чимало перешкод випало на шляху героя, проте він не здався і знайшов свою сестру, тим самим довів, що він належить до славного козацького роду.

Андрій Чайковський пізніше написав, що він створив цей твір з метою показати всім нашу історію козацького періоду, ще раз нагадати нам про те, ким ми є, хто наші предки. Я вважаю, що письменнику це вдалося, адже це не лише цікава повість, вона містить у собі дуже важливу думку – необхідність бути чесним, мужнім, патріотом свого рідного краю.


Чи підкорив радченко місто.
Характеристика козаків повісті А. Чайковського “За сестрою”