Відповіді то теми: “Літературна казка”

Що таке літературна казка?

Літературна казка – авторський художній твір, в основі якого лежить захопли­ва вигадана історія, що об’єднує елементи дійсності й фантастики.

Які типи літературних казок ви знаєте?

Серед літературних казок є авторські казки, вигадані письменниками, і є такі, що створені на основі фольклору, тобто автори використовують запозичені сю­жети і героїв.

Як вшанували мешканці Данії ім “я свого великого земляка Г. К. Андерсена?

У місті Оденсе, де народився письменник, є сад Андерсена, або Сад казок;

там стоїть пам’ятник великому казкарю і скульптура “Дикі лебеді”. Символом міста Копенгагена стала героїня казки “Русалонька”. Біля берега протоки, що відділяє Данію від Швеції, на камені сидить бронзова Русалонька. Вона зустрічає мор­ських мандрівників.

У чому Герда допомогла маленькій розбійниці?

Маленька розбійниця була розбещеною, жорстокою. Вона могла вкусити за вухо власну матір, знущалася з голубів, оленів. Вона казала Герді: “Щовечора я лоскочу його під шиєю моїм гострим ножем, – він дуже цього боїться”. Але після спілкування з Гердою маленька розбійниця починає співчувати,

вона стає мило­сердною – відпускає оленя, щоб він допоміг Герді, відніс дівчинку до палацу Сні­гової королеви, дає їм дві хлібини й окорок, щоб вони не голодували. Маленька розбійниця під впливом Герди стає чуйною людиною.

Через які випробування проходить Герда?

Вона долає страх, коли потрапила у полон до розбійників. Ще до того вона деякий час жила у старої чарівниці, яка свої чари використовувала для того, щоб Герда про все забула, щоб дівчинка, яка так їй сподобалася, залишилась у неї. Вона долає великі відстані, майже боса підходить до палацу Снігової королеви, де її зустрічають передові загони війська снігової красуні. Коли Герда нарешті зна­йшла Кая, вона побачила його непорушного, холодного. Він байдуже дивився на Герду, не впізнаючи її, а сам думав про те, як скласти слово “Вічність”, бо за це на нього чекала винагорода.

Яких висновків ми доходимо, гортаючи останню сторінку казки?

Кожна людина мусить пам’ятати, що поруч із нею такі самі люди, як і вона, котрі прагнуть щастя, спокою, родинного затишку. Треба чуйно ставитися до тих, хто любить тебе, хто допомагає. Не можна вважати всіх нікчемами і лише себе по­важати, не треба нікого кривдити, не бути гнівною, жорстокою людиною, часті­ше ставити себе на місце того, хто страждає від ваших примх, нечуйності, егоїзму. Кажіть частіше чарівні слова і посміхайтеся людям, будьте щирими.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відповіді то теми: “Літературна казка”