Сміливість Герди (за казкою «Снігова королева»)

Мені дуже поталанило, що в дитинстві мені зустрівся мудрий, милий фантазер – казкар Андерсен. В о навчив він мене у наш не дуже веселий час вірити в добро, в перемогу доброго людського серця над злом. Найсвітлішим казковим образом для мене назавжди залишиться героїня його казки «Снігова королева» Герда.

Серед холодної білої зими в одному невеликому данському місті в маленькому затишному будинкові розцвів білий кущ троянди. Бо доторкнулися до нього добрі руки людини. До них доторкнулась дівчинка Герда.

Жила вона разом зі своєю бабусею

та братом Каем. ! квітнути б цим трояндам, і жити б спокійно бабусі та онукам, якби скалка від люстра злого троля не влучила в око Каєві, а поцілунок Снігової королеви не заморозив остаточно його серце. І тепер на весь світ дивився хлопчик холодними очима.

А що ж сталося з маленькою Гердою після того, як проміняв Кай їхній затишний будиночок на льодяні палаци Снігової королеви? У яку далеку і важку подорож вирушила ця дівчинка з «милим приязним личком, круглим та рум’яним, ніби троянда», щоб урятувати його! Не змогла її зупинити навіть жінка, яка вміла чаклувати. Ні добрі принц та принцеса, ні мудрі ворон з вороною не можуть допомогги їй. «Як втомилися и білі ніжки! Як холодно й страшно було їй!»

А тут ще й потрапила вона до розбійників. Жорстока маленька розбійниця так була розчулена добротою і силою любові Герди, що вирішила їй допомогти. Допомагають їй і стара лапландка, і північний олень. І все-таки основні випробування довелося переборювати їй самій. Бідна дівчинка залишилася сама на тріскучому морозі, а обличчя її боляче сікли холодні сніжинки – посланці війська Снігової королеви.

Та вона сміливо йшла вперед. І ось нарешті він, Кай! Холодний, чужий, ворожий. ! гарячі сльози відчаю і любові потекли по щоках дівчинки. Вони розтопили холодне серце Кая. І це було прекрасно! Бо вони йшли дорогою додому, а навколо них розквітали троянди.

І я все думаю, чому ж маленька дівчинка Герда була сильніша за всіх чарівниць, і ніякі випробування не зломили її? І зрозуміла, що немає сил більших за любов, добро, за велику віру у свою мрію


Твір на тему чи потрібні сьогодні дон кіхот.
Сміливість Герди (за казкою «Снігова королева»)