Відповіді до теми: творчість Євгена Маланюка
Яку роль у житті Євгена Маланюка відіграло Єлисаветградське училище, де чіп навчався?
На початку XX століття у місті Єлисаветграді було близько 80 тисяч жителів Та невелике містечко мало таке училище, якому могли б позаздрити і значно біль ші міста. У різні роки його закінчили письменники: А. Тарновський, Я. Івашке вич, Дон-Амінадо (М. Шполянський), М. Станіславський; художники: П. Покар жевський, О. Фойницький, О. Осмьоркін; композитор К. Шимаковський, піанісі Г. Нейгауз, актор Г. Юра, лауреат Нобелівської премії І. Тасим, філософ Африкан Шпір. 1 це
Єлисаветградське реальне училище було унікальним навчальним закладом Євген Маланюк-учився тут із задоволенням, виявив неабиякі знання з різних предметів, та найбільше захоплювався літературою і мовами, театром.
Мову викладав учень О. Потебні професор В. Харщиєв. Саме він виховав у Євгена Маланюка повагу і любов до слова.
Яка
Тема вірша “Ісход” – це від’їзд воїнів УНР з України. Євген Маланюк разом з іншими вояками УНР назавжди покидав Батьківщи ну. Вони програли війну за незалежну Україну.
Вірш “Ісход” – це прощання з Україною, з надіями побачити Батьківщину вільною і незалежною. Переможені вояки ще не знають, що більше ніколи не побачать рідної землі, але передчуття безвиході переслідує потяг, який ридає: на Захід… на Захід… на Захід…
Які стосунки склалися у Євгена Маланюка з іншими поетами “празької школи” ?
“Празької школи” як організації чи спілки ніколи не було. До “празької школи” пізніше стали зараховувати тих митців, які у 20-ті роки перебували в Чехосло ваччині й там починати друкувати свої твори.
Євген Маланюк був абсолютно незалежною людиною і поетом, він не визня вав жодних авторитетів; критикував митців старшого покоління, звинувачував їх у безхребетності. Творчість Є. Маланюка була особливою. Він шукав і знаходив свій шлях у літературі. Після виходу усіх збірок на його голову лилися зливи звинувачень у нелюбові до України, у зверхності й жорстокості. Дуже рідко хто говорим йому слова підтримки. Маланюк стояв осторонь інших, і люди не хотіли терпіні його гордості й незалежності. Серед поетів “празької школи” він не мав ані дру зів, ані прихильників, хоча й ворогами їх назвати не можна.
Що у творах Є. Маланюка означав Рим, сі що Еллада?
Пишучи про Україну, він звертається до неї, називаючи Степовою Елладою Цим іменем поет підкреслює слабкість держави, яка має талановитий, роботи ший, але з лінивою душею народ. Залізний Рим для поета – це уособлення сили і фізичної, і духовної, цс сильна держава, народ якої не можна підкорити, поставити на коліна.