Український віночок

Мені здається, що найкращою прикрасою до обличчя дівчини є віночок. Любов до цієї прикраси народилася у мене через бабусю, яка виплітала мені дуже гарні віночки і прикрашала моє волосся на великі свята, здебільшого весняні. Моя бабуся усе життя провела у селі, тому багато знає про українські обряди, до яких належав і обряд плетіння вінків. Вона розповіла мені, що вінки плетуть з польових квітів, таких, як маки, сині волошки, білий ромен-зілля, чорнобривці та дика рожа. Кожна квітка несе в собі якесь значення. Наприклад чорнобривці вплітають для

того, щоб брови були чорні, а зелений барвінок – символ тривалого кохання. Є віночки, які захищають від нечистої сили. їх плетуть дівчата в ніч під Івана Купала. Посилюють захисну силу вінка часник та полинь, які вплітають у вінок. А ще велику захисну силу має любисток. На весілля для нареченої теж виплітався особливий вінок, який у наш час замінено на фату.

А ще бабуся розповіла мені, що раніше в Україні, крім вінків з живих квітів, дівчата плели собі вінки з пір’я птахів. Особливо підходило для цього пав’яче пір’я..

А мені просто подобається, коли мою голівку прикрашає гарний віночок з польових квітів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Український віночок