Український народ

Народе мій, скільки сліз і крові випало на твою долю. Виплеканий під яскравим і лагідним сонцем України, ти, мін народе, заслуговував на кращу долю. Мирний труд, добробут – ось основа твого життя. Та воювати, на жаль, доводилося.

Як часто падав на рідну землю мирний ратай на полі, вражений стрілою половчанина чи татаро-монгола! Як багато сліз довелося пролити нашим українкам-красуням у чужинській неволі, навіть годі, коли ставали вони коханими жінками ханів чи султанів! Скільки гіркоти й суму довелося пережити на невільничих ринках нашим

прадідам, захопленим у полон ворогом!

Ой повій, повій, вітре, через морс

Та з Великого Лугу,

Суши наші сльози, заглуши кайдани,

Розвій нашу тугу.

Народ не корився чужинцям, завжди вставав на битву за волю і незалежність. ! завжди перемагав, бо в лихі години об’єднувався. Кожна людина могла відчути поруч із собою плече друга. Вважаючи себе часткою українського народу, О. Олесь писав:

За руку, гляньте, з ним беруся

І завжди з ним іти клянуся…

У чому ж сила українського народу?

Я вважаю, в любові.

Його об’єднує любов до рідного краю, до бурхливого й нестримного Дніпра, до шелесту пшениці в полі,

до запаху гарячого хліба, до краси української пісні, до рідної матері. Наш народ ніколи не переставав сподіватися на краще. Ніколи не забував

своєї мети.

Наша ціль – людське щастя і воля,

Розум владний без віри основ, і братерство велике, Всесвітнє –

Вільна праця і вільна любов.

Саме так про народну мсту влучно сказав І. Франко.

Ніколи не втрачав наш народ і величі своєї душі. Вона – у його піснях, думах, мудрих книжках, музичних творах, кращих зразках образотворчого мистецтва..

Минули лихі часи. Сьогодні Україна починає утверджуватися серед цивілізованих країн Європи. Я переконана, що вона стане на одному рівні з цими країнами, що наш народ нарешті отримає омріяне щастя й добробут. Так хочеться, щоб рівень життя нашого народу відповідав розвитку української культури, літератури. Тут ми маємо найбільший скарб.

Силу й натхнення письменники і пости завжди черпали в українського народу, бо …Нема мудріших, ніж народ, учителів:

У нього кожне слово – це перлина.

Це – праця, це – натхнення, це – людина…

Отже, народ наш на диво богатирський, самобутній, талановитий. Земля наша прекрасна, пісня чарівна. І доля народу буде щасливою.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Високий сенс почуття любові в житті людини.
Український народ