Твір-роздум за творчістю Г. Гейне і А. Міцкевича на тему “Красою душу напої…”

Чи грає значну роль природа в житті людини? Чи є актуальною тема єдності природи та людства?

Я вважаю, що єдність природи та людини треба розглядати як стосунки всевладної, могутньої стихії та її органічної частки, що зветься людство. Протягом віків поети оспівували природу, порівнювали її зі своїм психологічним станом, доводили, що в природі все гармонійне, на відміну від нашого життя. Адже наше суспільство дуже жорстоке й несправедливе. Природа теж непередбачувана, але має свої власні закони та правила, які люди не можуть зрозуміти. Тому

не можна розглядати стосунки між людиною й природою ні як рівні, ні як протилежні.

Людина завжди вважала себе “царем природи”. Але чи може вона протистояти руйнівній силі вулканів, торнадо, землетрусів, паводків та інших “капризів” стихії? “Хіба здатна частинка пізнати ціле?” Якщо ми вже виробили звичку бути з природою “на ти”, то повинні поважати її та не шкодити їй. Адже лише через єдність з природою лежить шлях до щасливого й гармонійного життя людини.

Ще у стародавні часи японські поети розвивали тему єдності людини з природою, виливаючи свої емоції у вірші – хокку: пізнаючи природу,

людина усвідомлює себе як частинку Всесвіту. Ми повинні відчувати нероздільну єдність з усім живим у природі. Генріх Гейне розкриває свій внутрішній світ у віршах за допомогою опису природи. Адам Міцкевич яскраво й образно розповідає про красу Кримської природи, яка дала імпульс його поетичному генію. І ми, читаючи ці рядки, ніби єднаємося з довкіллям.

Отже, природа грає визначну роль у житті людини, вона є невід’ємною складовою нашого існування. Адже природа – це краса, а краса врятує світ!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум за творчістю Г. Гейне і А. Міцкевича на тему “Красою душу напої…”