Твір на тему: “Основи щасливого буття на землі (за творчістю Г. Сковороди)”

Григорій Сковорода є одним з найбільш відомих українських письменників і, напевно, найбільш видатним українським філософом. Саме з цієї причини вивчення його творчості є настільки важливим для кожного свідомого українця. Відомо, що наріжним каменем діяльності будь-якого філософа є пошук щастя і сенсу життя. Займався цим також і Григорій Сковорода. В даному творі я розгляну його погляди на щастя, на основи і шляхи його досягнення.

Примітною особливістю життя філософа є його близькість до простого народу. Зі спілкування і взаємодії з народом

він зумів зробити деякі висновки, що і лягло в основу його філософії щодо досягнення щастя. Насамперед, на думку Григорія Сковороди, людина повинна перебувати в повній гармонії з усією природою, яка людину оточує. У своєму творі “Розмова, звана алфавіт, чи буквар світу” він пише про те, що для щастя людина повинна пізнати себе у власному зв’язку з природою. Він вважає, що природа є основою життя будь-якої людини, вона ж їм вважається головною життєвою силою. У зв’язку з цим, цілком природним є висновок про те, що людина для щастя повинна максимально наближатися до власної природи і намагатися її повністю
розуміти. Втім, це не є одним єдиним джерелом людського щастя.

Другою основою щастя великий український філософ вважає людську працю. Даний аспект був розглянутий в його байці під назвою “Бджола і шершень”. У цьому творі автор вказує, що людина повинна шукати моральне задоволення і щастя у тій праці, яка їй близька, до якої в неї є здібності й таланти. Дійсно, з цим цілком можна погодитися. Відповідна праця, цікава робота може стати невід’ємною частиною людського життя, наповнити його безумовним сенсом і зробити людину щасливою.

Одночасно з тим автор визнає, що для різних людей щастя може відрізнятися в деяких особливостях. Наприклад, у поезії “Всякому місту нрав і права” автор розділяє щастя для людей різних професій. Зокрема, для поета він вказує щастя як чистий і нічим не затьмарений людський розум. Крім того, слід також зазначити, що для кожної людини, на думку Сковороди, надзвичайно важлива свобода, відсутність кріпацтва, про це він пише у своєму творі “Про волю”.

Творчість філософа Сковороди має безліч інформації про людське щастя. Проаналізувавши все це, я можу прийти до висновку, що для щастя за Сковородою потрібно чимало: єднання з природою, повна свобода, цікава робота і задоволення деяких особливостей особистого характеру.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Основи щасливого буття на землі (за творчістю Г. Сковороди)”