Твір по поезії А. А. Ахматовій

Музика й звук – те, що оточує кожної людини з дитинства. І чарівництво звуку не тільки в тім, що він втілює в собі життєву ситуацію, як би усмоктує її в себе, але й у тім, що довгостроково зберігає її, оберігаючи від руйнування часом. У непідвладності звуку біжу часу – високо дорога Ахматовій надійність, надійність вірного свідка:

Навіщо ж кличеш до відповіді? Свідків знаю твоїх: Те Павловського вокзалу Розпечений музикою купол И водоспад білогривий У Баболовського палацу.

І поетеса у своїй творчості охопила всю розмаїтість звуків:

від людського лементу до звуку шарманки, від дзенькоту дзвона до грозового грому. У звук грому поет вслухується майже як у голос Благовіщеня. Здається, жоден інший звук не “виписаний” в ахматівських віршах з такою любовною старанністю:

Але в громі вологість є Високих свіжих хмар И прагнення лугів – Веселих злив звістка. Але яка ж вона, пісня Ганни Ахматовій? Сама Ахматова охоче називала піснями й свої, і чужі вірші, і в окремих випадках неможливо точно визначити: чи йде мовлення про спів як про вокал або про спів як про творчість: І легкості своєї дивується тіло, І будинку свого не уз наїли, А пісню ту, що колись

набридла, Як нову, із хвилюванням співали.

Сама Ганна Ахматова неодноразово підкреслювала значення музики для творчості будь-якого поета. Одне з відвертих визнань поетеси – вірш “Поет”.

Подумаєш, теж робота, – безтурботне це життя: Підслухати у музики щось И видати жартуючи за своє.

Не підлягає сумніву, що Ахматова твердо переконана у звуковій природі поетичної творчості. Слух і голос – два найважливіших для неї інструмента творчої роботи поета. Зародження вірша починається із видумування. Те, у що вслухується поет, може бути назване по-різному. Однак узагальнений образ звучання, якому слухає поетичний слух, традиційний: це голос музи. Варіантом того ж звучання виступають неназвані голоси, що є слуху поета. Напружене видумування, чуйний слух потрібні поетові не тільки тому, що “голос музи ледве чутний”, але й для того, щоб розпізнати в голосі музи звучання різної якості: слова в них нерозрізнені. І серед цих звучань необхідно знайти єдине, неповторне, щире. Його знаходження і є знаходження поетичного дарунка. Талант Ахматової у своєму роді неповторний. Для мене вірші Ганни Ахматовій дороги тим, що, читаючи їх, можна чути музику, що надихнула поетесу на написання цих віршів. Саме тому твору Ганни Ахматовій, як пісня душі автора, завжди будуть зрозумілі, доступні читачеві й улюблені їм.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір по поезії А. А. Ахматовій