Твір на тему: Мелодійність поезії А. А. Фета

Поезія Фета – поезія натяків, догадок, умовчань; його вірші у більшості своїй не мають сюжету, – це ліричні мініатюри, призначення яких не стільки передати читачеві думки і почуття, скільки “летючий” настрій поета. Фет обмежував свою поезію трьома темами: кохання, природа, мистецтво. Він був далекий від душевних бурь і тривог. Поет писав:

Язик душевной непогоди Был непонятен для меня.

Кохання для нього – захист “від вічного плескоту і гомону життя”. У той же час любовна лірика Фета відрізняється багатством відтінків,

ніжністю і щиросердечним теплом. “Серд ца напрасную дрожь”, “мед запашний любовної радості і чарівних снів” “поет-чарівник”, як себе називав Фет, змалював словами надзвичайної свіжості і прозорості. Пронизана то світлим сумом, то легкою радістю, його любовна лірика дотепер “золотом вічним горить у співі”. Друга тема лірики Фета – природа. “Бажаючи від людей утаїтися”, він іде у світ природи, намагається злитися з нею: “Между теми звездами и мною какая-то связь родилась”. “Природи таємний спостерігач”, він має гострий поетичний зір і слух: бачить, як ворон, що летить “проти
бурі”, “крилам махає тяжко”, як “у росинці, ледве помітній”, відбивається сон це, чує лементи перепелів, тріскотню деркачів, “рвучкі трелі” солов’я. Життя природи не було для нього таємницею, і на схилі свого життя Фет мав право сказати про себе:

Покуда на груди земной Хотя с трудом дишать я буду, Весь трепет жизни молодой Мне будет внятен отовсюду.

Він вмів олюднити природу, знаходити в ній відгук своїм настроям і почуттям, тонко відчував принадності російської природи, любив красоту рідного пейзажу.

Сын севера, люблю я шум лесной И зелени растительную сирость…

Писав він у вірші “Італія”. Італії він протиставляє свою північну батьківщину, де “бархат степи зеленей” і де “смелей и слаще, и задорней весенний свищет соловей”. Чудова пейзажна лірика Фета – краща частина його поезії. Безперечною якістю віршів Фета є їхня співучість і музичність. Цю особливість його творчості відзначив великий російський композитор П. І. Чайковський. “Можна сказати, – писав вія, – що Фет у кращі свої хвилини виходить із меж поезії, і сміливо робить крок у нашу галузь. Це не просто поет, скоріше, поет-музикант”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Мелодійність поезії А. А. Фета