Твір на тему: “Знання багато місця не займає”

У нашому житті є багато приказок і прислів’їв. Іноді люди приділяють їм належну увагу, але буває і так, що певна народна мудрість стає для людини зайвою і непотрібною на практиці. Кожен судить по власному життю й співставляє зміст прислів’їв зі своїм особистим досвідом, який людина отримує за своє життя. Як би там не було, знати і цікавитися ними потрібно завжди. Прислів’я стали настільки популярними саме тому, що люди вірять їм, використовують у своєму житті, передають один одному у літературних творах, так і просто при особистому спілкуванні.

Однією з яскравих і цікавих прислів’їв є прислів’я “знання багато місця не займає”.

Щоб зрозуміти істинне значення цього прислів’я, слід ретельно проаналізувати його зміст. З одного боку, кожне прислів’я, і це в тому числі, є коротким і простим, на перший погляд, за змістом. З іншого боку, його зміст – глибокий, саме цим і обумовлена така популярність, якого прислів’я досягло. Отже, в даному висловлюванні йдеться про те, що знання не займає багато місця. Цілком зрозуміло, що про місце тут йде мова у відносному сенсі. Знання взагалі ніякого місця не займає, бо знання не є предметом матеріального

світу, а людський розум важко виміряти в принципі. Доказом цього є безліч людей з так званими енциклопедичними знаннями. Якщо ви зустрінете таку людину і поспілкуєтеся з нею особисто, ви відразу зрозумієте, про що мова. Людина з енциклопедичними знаннями володіє, здається, безрозмірною головою. І цілком можна задатися раціональним питанням: а куди поміщаються всі ці знання і чому вони, в такому разі, не поміщаються в голови інших людей? Насправді ж, знання не займає багато місця. Людський розум сильніший й ефективніший будь-якого комп’ютера, а тому ми можемо вмістити таку кількість інформації, про яку деякі люди просто не замислюються. І приклади людей з енциклопедичними знаннями зайвий раз підтверджують це.

Кожна людина має прагнути до одержання як можна більшої кількості корисних знань. На жаль, далеко не всі люди використовують наявний у них розумовий ресурс так, як повинні. Отримане знання може бути корисним в абсолютно різних обставинах нашого життя, які часом є абсолютно непередбачуваними. Саме з цієї причини слід добре вчитися, завжди пізнавати щось нове, шукати невідоме. Зрештою, ще ні для кого знання, які є за плечима, не стали зайвими або яким-небудь чином обтяжливими.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Знання багато місця не займає”