Твір на тему: “Я людина, і це мене багато до чого зобов’язує “

Життя людини повноцінне лише в тому випадку, коли вона вільно дихає, спілкується, займається тим, що їй до вподоби. Ми з вами – істоти абсолютно соціальні, тому жоден з нас не зміг би бути ізольованим від суспільства. Аби бути людиною, гідною поваги та шани, треба відповідати за свої вчинки, слова та навіть думки. Я переконаний, що кожна людина має нести відповідальність за все, що вона вчиняє у своєму житті.

По-перше, людина взаємопов’язана відповідальністю з людьми, які її оточують. Ми відповідальні перед нашими батьками, рідними, друзями,

згодом – перед дітьми. По-друге, своєрідним підгрунтям почуття відповідальності є порядність, толерантність, принциповість в хорошому її розумінні. Людині, котра часто кидає слова на вітер, не дотримується даних обіцянок, легковажно та несерйозно ставиться до своїх обов’язків, прийдеться багато працювати над собою та своїми звичками, аби навчитися бути більш відповідальними. В сучасному житті знайдеться безліч прикладів, котрі підтверджують дану думку. Легковажне ставлення до роботи однієї людини з групи може звести нанівець роботу всіх учасників того чи іншого проекту. Свого часу на Чорнобильській АЕС
через людську байдужість та легковажність сталася катастрофа світового масштабу, від якої найбільше постраждали жителі прилеглих територій. Прикладом по-справжньому відповідальної людини є Януш Корчак, талановитий польський лікар та вчитель, котрий разом зі своїми підопічними зайшов в газову камеру, тим самим ціною власного життя довів щиру відданість своєму обов’язку.

Таким чином, дуже важливим є навчитися брати на себе відповідальність за все те, що має до нас відношення. Безперечно, основи цих навиків закладаються в сім’ї, зміцнюються в шкільному, студентському колективі. Вони безумовно пов’язані з трудомістким та клопітким процесом самовдосконалення та самовиховання, розвитком в собі таких якостей як чесність, толерантність, пунктуальність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Я людина, і це мене багато до чого зобов’язує “