Твір на тему: “Характеристика образу Мазепи в поемі Байрона”

Джордж Гордон Байрон, як усім добре відомо, був письменником, який творив в рамках жанру романтизм. У зв’язку з цим немає нічого дивного, що найбільш цікавим у творах авторства цього письменника були внутрішні переживання головного героя, а зовсім не будь-які інші події, які з ним відбувалися. За цієї причини для розуміння істинного змісту його поеми “Мазепа”, як мені думається, найбільш раціонально досліджувати з позиції вивчення образу головного героя цього твору – Івана Мазепи.

При всьому при цьому обов’язково необхідно

розуміти, що все, що описав Байрон в цій своїй поемі, далеко не обов’язково має мати щось спільне з реальністю і реальним станом речей. Пригоди Мазепи, описані в поемі “Мазепа”, далеко не обов’язково мали місце в реальному житті. При написанні цього твору Байрон не надто сильно замислювався про те, щоб співвіднести образ Мазепи в творі з реальним образом Мазепи в житті. Більш того, у Байрона не було фактичної інформації, щоб описати все настільки достовірно, як це було необхідно зробити.

Втім, швидше за все, для Мазепи дійсно були притаманні деякі якості, якими його наділяє Байрон. Приміром, він в образі

Мазепи однозначно акцентує увагу на тому, що українець був дуже досвідчений по життю, мав дух справжнього бунтаря, воля ж його ніколи і ні за що не могла бути підкорена. Найімовірніше, так це і було, оскільки без цих якостей Мазепа не зміг би домогтися такої високої посади і не зміг би вписати своє ім’я в історію України і не тільки її. Але в той же час в Мазепі від Байрона можна спостерігати деякі якості, які в цілому притаманні для інших героїв цього англійського поета. Мазепа показується як людина самотня і нескорена, такий собі благородний злочинець, люблячий свободу, волю і все, що з нею пов’язано. Звичайно, Мазепа навряд чи міг бути боягузливим, тому немає нічого дивного, що під час своєї діяльності він вирішується на деякі дуже сміливі і в деяких випадках навіть відчайдушні вчинки. Проявляється все це як в любовних відносинах Мазепи, так і в іншій його діяльності. Все це в сукупності формує своєрідний і дуже цікавий романтичний образ, який дійсно подобається практично кожному читачеві.

Використовуючи деякі історичні факти і комбінуючи їх зі своїм уявленням про ідеального романтичного героя, Байрон створює неповторний образ українця Мазепи. Іван Мазепа – настільки відома в українській історії постать, що він заслужив уваги навіть від Байрона, що не може не радувати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)

Твір на тему: “Характеристика образу Мазепи в поемі Байрона”