Твір на тему: “Мої враження від поеми Джорджа Байрона “Прометей”

Джордж Байрон – це такий письменник, творчість якого, особливо його поетичні твори, завжди залишають дійсно незабутнє враження у читачів. Я не став винятком при прочитанні поетичного твору англійського письменника під назвою “Прометей”. Ця поема справила на мене сильне враження не тільки завдяки зворушливому і драматичному сюжету, а й завдяки майстерності автора, якому вдалося використати всі свої найкращі літературні прийоми в цій поемі.

У поемі “Прометей” англійський автор використовує образ відомого античного персонажа

міфології – Прометея, який тоді вважався титаном. Незважаючи на те, що в усі часи титан боровся не для себе, а для блага людей, здійснюючи в цілому правильну справу, це викликало лише роздратування у богів, які в свою чергу вирішили покарати титана за його непокірність. Зробивши благий і великодушний вчинок, що виявлявся в допомозі людям, Прометей дійсно допоміг, але в той же час продемонстрував свою силу волі, що, звичайно, ніяк не могло сподобатися всім богам. Вони вирішили покарати титана і призначили йому страшне покарання. Найголовнішим безсердечним створінням в поемі представляється Зевс – він був готовий знищувати
все живе і все те, що прагнуло до свободи, повноцінної волі. Прометей же в цілому був готовий стати жертвою, він внутрішньо розумів, що його головне завдання – допомогти людям, дати їм те, чого вони так хочуть – вогонь. У рядках своєї видатної поезії Байрон дав зрозуміти всім читачам, що кожен повинен брати приклад з Прометея. Не потрібно боятися ризикувати собою і своїм благом, якщо є можливість допомогти тим, хто справді цього сильно потребує. Будь-яку муку можна перенести, якщо у тебе є впевненість у власній правоті.

Такий прекрасний з усіх точок зору поетичний твір може викликати виключно одне лише непідробне захоплення. Мені дуже сподобалося те, як Байрон описував страждання Прометея. Мені було шкода титану, але опис був настільки емоційним і барвистим, що не згадати про нього просто неможливо. Безумовно, в цій поемі є мораль. У ній автор прагне показати людині великий приклад того, як навіть найсильніші світу цього страждають тільки лише для того, щоб звичайні люди могли скористатися мінімальними благами. Поему “Прометей” читати не тільки захоплююче, але і просто, і приємно. Події в ній розвиваються планомірно, плавно, розмірено, що робить читання гармонійним, послідовним і дуже приємним для розуму і серця.


Продовження історії нори.
Твір на тему: “Мої враження від поеми Джорджа Байрона “Прометей”