Твір на тему: “Готовність до вибору життєвого шляху: що у цьому головне?”

Протягом свого життя кожна людина регулярно стикається з необхідністю робити певний вибір. Це трапляється і з маленькими дітьми, і зі зрілими людьми і навіть з людьми похилого віку. Приймаючи рішення і роблячи вибір, кожна людина наближає своє майбутнє і створює його образ. Саме тому так важливо не помилитися з вибором шляху свого життя, попередньо підготуватися до цього вибору і у відповідний час зробити його, а потім не пошкодувати.

Говорячи особисто про мене, я можу сказати, що головним моїм вибором на даний момент є вибір професії. Але

я все ще не визначився з тим, яким буде цей вибір. Я щодня витрачаю велику кількість часу на те, щоб обдумати, де ж я зможу краще всього застосувати свої вміння і знання, яка професія підійде для мене краще всього, і як я повинен буду вчитися, щоб стати справжнім професіоналом у певній сфері. Я віддаю собі звіт в тому, що кожна професія вимагає не тільки таланту і початкової схильності, а й великої кількості праці, яке вкладається в неї. Подумки я готовий трудитися і робити все для того, щоб мій вибір виправдав себе. Зараз залишилося лише остаточно визначитися, яким буде цей вибір.

При виборі життєвого шляху вкрай важливо

тверезо оцінювати свої можливості. Наприклад, навряд чи людині, яка добре співає, слід змінювати себе і займатися якоюсь “серйозною справою”, будь то юриспруденція, економіка чи банківська справа. Будь-яка професія гарна по-своєму, навіть якщо ти хороший в якийсь, здавалося б, дрібниці, треба розвивати саме її, а не прагнути до пізнання більш складних, але прибуткових професій. Це і є відповідальність перед собою і перед своєю долею. Відповідальна людина ніколи не зважиться займатися чимось прибутковим замість того заняття, яке приносить їй радість чи навіть задоволення.

Але життєвий шлях людини – це не тільки вибір професії. Це ще й вибір способу життя, супутника життя, навіть вибір звичок. Звичайно, однозначної ради для цих виборів немає і бути не може. Я думаю, що, щоб бути щасливим, необхідно вміти знаходити баланс між тим, що людина хоче і тим, що їй в дійсності необхідно і корисно. Якщо цей баланс буде знайдений, будь-який вибір стане правильним.

Особисто я поки не готовий до остаточного вибору життєвого шляху, але я вже відчуваю, що незабаром така готовність у мене з’явиться. При цьому я готовий співвідносити і зіставляти свої бажання і можливості, шукати і знаходити баланс між тим, що треба, і тим, що хочеться, для того, щоб вибір мій був обдуманим, правильним і, звичайно ж, мудрим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Готовність до вибору життєвого шляху: що у цьому головне?”