Твір на тему “Що таке щастя” за твором Є. Гуцала “Олень Август”

У творі українського письменника Євгена Гуцала “Олень Август” розглядаються непрості у будь-які часи стосунки між дорослими та дітьми. Саме ця проблема розкривається через головних персонажів твору – кінорежисера Альтова і школяра за ім’ям Женя.

Альтов вважав себе досвідченим і досить відомим діячем кіно. Задаючи різні, по-дитячому наївні, а в той же час, по-дорослому розважливі запитання, Женя викликав у Альтова то бажання похизуватися перед хлопчиком своєю досвідченістю, то навіть принизити невиправного мрійника, а то Женя

його просто дратує.

Звичайний школяр Женя і кінорежисер Альтов, який вважає себе видатним, випадково зустрілися на знімальному майданчику. На одній з вулиць Альтов знімав фільм. Поруч з режисером стояли в черзі люди, а сам Альтов сидів перед масивним апаратом на високому стільці. Цей стілець рухався по рейках і виходило так, що увесь знімальний майданчик був біля ніг кіношника. Саме в цей час Женя повертався зі школи і події, що відбувалися на вулиці, дуже його зацікавили. Школяр просто замер і зачаровано спостерігав за режисером. Та Альтов помітив хлопчика і наказав вивести його зі знімального майданчика.

Волею

долі Жені вдалося ближче познайомитися з кінорежисером Альтовим. Після зйомки той запросив хлопчика до своєї машини, бо Альтову здалося, що перед ним його відданий шанувальник. Альтову дуже захотілося похизуватися своїми досягненнями хоч перед кимось, захотілося розповісти про майбутній фільм хоча б хлопчикові.

За сюжетом фільм, який знімав Альтов, розповідав про пригоди золотошукачів, що заблукали у темному лісі. А на шлях їх вивів хлопчик за ім’ям Август. Женя був мрійником і фантазером, він з радістю погодився виконати роль Августа, як запропонував йому Альтов. Школяр одразу ж став фантазувати над подробицями фільму. А коли хлопчик вигадав оленів у лісі, режисер навіть розсердився, бо звідки там могли з’явилися олені?

Та причиною роздратування режисера Альтова були не олені, а те, що він, доросла, досвідчена, і як вважав сам Альтов, талановита людина, не має такої фантазії, як звичайний школяр. Мабуть, саме тому складається враження, що Альтов – не дуже щаслива людина.

Кінорежисер навіть пробує принизити Женю перед своєю знайомою, але у хлопчика достає сил не заплакати від приниження і образи.

Після зустрічі з кінорежисером Альтовим Женя твердо вирішує, що коли стане дорослим, обов’язково вивчиться на режисера і зніме свій власний фільм про оленя Августа.

І коли Женя повертався додому, він був щасливий. Після пережитої пригоди він заспокоївся. У кущах то з’являлися, то зникали гіллясті роги оленів. Попереду була весна – пора фантазій і мрій, попереду було усе життя.

На противагу Альтову, Женю можна вважати щасливою людиною. Щасливий хлопчик тому, що вміє мріяти та фантазувати, вміє терпіти образи, у нього є певні цілі у житті, яке, на відміну від дорослого режисера, усе ще попереду. Мабуть, для більшості людей ці риси і є складовими справжнього людського щастя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему “Що таке щастя” за твором Є. Гуцала “Олень Август”