Що таке щастя? За твором Лепкого «Цвіт щастя»

Що таке щастя? На це питання, мабуть, немає, та й не може бути однозначної відповіді. Адже для кожної людини щастя своє, а сам зміст цього поняття змінюється протягом життя. Спочатку для дитини щастя – це усмішка матері, її голос.

Потім щастя – це перший крок, це радість від власних успіхів; потім щастя – це досягнення поставленої мети. А взагалі, я гадаю, що найщасливіші в світі – діти.

Вони радіють усьому, що бачать навколо: батькам, сонцю, квітам. Буває, живе людина і нібито все в неї є: гроші, влада, машина, але чогось їй все-таки не вистачає. Може, щастя? Значить, щастя – це не матеріальна цінність. А що ж тоді?

От, наприклад, головний герой новели «Цвіт щастя» повірив маминим словам і поплив шукати вночі квітку щастя. Але не знайшов, тільки застудився. Хоча на все життя зрозумів, що щастя – це не квітка, його не можна зірвати, спіймати, втримати!

Можливо, щастя – це якийсь стан душі. Адже ми буваємо щасливі, коли одержимо найвищу оцінку або переможемо паралельний клас у футбольному матчі. А інколи маємо змогу подовше поспати і кажемо: «Яке щастя!» Щастя – це посмішка мами і простягнута рука друга. Щастя – це моя родина, мої друзі, моє успішне навчання.

Я щасливий, що є люди, які мені люблять і яких люблю я. Щастя для мене – це гарний настрій, добре проведена година, хвилина, навіть мить.


Сто тисяч висміювання.
Що таке щастя? За твором Лепкого «Цвіт щастя»