Твір на тему: “Що поєднує Наталку Полтавку з п’єси Івана Котляревського та Марусю з повісті Григорія Квітки-Основ’яненка”

Як мені видається, досить правильним буде зазначити, що твори українських авторів, присвячені життєпису українців в ті чи інші історичні відрізки, мають деякі спільні характерні риси. Приміром, одні з найбільш відомих творів Григорія Квітки-Основ’яненка та Івана Котляревського “Маруся” та “Наталка Полтавка” відповідно мають дуже схожий образ головної героїні. Це стає зрозуміло навіть за назвою творів – воно складається з одного лише імені головної героїні. Але об’єднує Наталку і Марусю далеко не тільки це.

Втім, не

можна розглядати їх життя і особистість без аналізу умов і обставин, в яких вони жили. Обидві дівчини жили з батьками і були закохані в хлопців, з якими не могли бути з однієї тільки причини – відсутність матеріальних умов для спільного життя. У випадку з Наталкою Полтавкою, її Петро був змушений вирушати на заробітки, оскільки хотів відповідати її рівню достатку, а от Марусин коханий Василь розумів, що без служби та пов’язаного з цим матеріального достатку він не зможе надалі забезпечувати їх сім’ю. Обидві дівчини були змушені розлучитися зі своїми коханими, але цим проблема не могла обмежитися, адже розставання
в їх випадках породжувало невизначеність з їх подальшими стосунками. У ті часи життя було таким, що розраховувати на гарантоване поліпшення було ніяк не можна – як Петро, так і Василь могли нічого не добитися і не стати успішними. Саме тому батьки дівчат схиляли їх до заміжжя з більш забезпеченими чоловіками. Але обидві дівчини від такої перспективи відмовлялися, тим самим демонструючи свій високий моральний рівень і почуття відповідальності перед коханими, які трудяться десь на чужині саме заради їхнього спільного майбутнього. Як мені здається, цей образ в цілому характерний не тільки для Марусі та Наталки, а й взагалі для української дівчини в цілому. Багато українських дівчат не готові пожертвувати своєю любов’ю заради матеріальних речей.

Маруся і Наталка мають багато спільних рис, але твори, в яких описуються їхні характери, принципово відрізняються. У той час як Наталка змогла зрештою возз’єднатися зі своїм коханим і бути щасливою, Маруся так його і не дочекалася, захворіла і померла. Втім, думається, що різниця в цих творах не означає відмінність в характерах дівчат, адже, якби вони помінялися місцями, все було б точно так само.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Що поєднує Наталку Полтавку з п’єси Івана Котляревського та Марусю з повісті Григорія Квітки-Основ’яненка”