Твір за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма”: “Найпряміше та найблагородніше моє прагнення – показати, від чого у нас зло”

Повість Григорія Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма” просто переповнена злом. Кожен герой робить тут щось зле. Спочатку одному з головних героїв Забрьосі було відмовлено у шлюбі з боку родини Олени, потім він сам висловив свою злостивість, розкритикувавши свого писаря Пістряка. Після цього удвох вони прийняли рішення замість того, щоб йти в похід на Чернігів, залишитися у себе в селі та почати ловити відьом. Вони погубили і втопили багато дівчат, поки нарешті не дісталися до відьми на ім’я Явдоха Зубиха, яка їх зачарувала і

змусила бити замість себе колоду, а потім була жорстко покарана. Сама відьма поводиться цілком природно і за гроші і подарунки виконує свої злі справи – причаровує Олену до Забрьохи, таким чином позбавивши її первісної любові. На цьому Явдоха Зубиха не зупиняється, допомагає колишньому нареченому Олени Халявському, повертає йому колишню наречену, а Забрьоху одружує на найстрашнішій жінці в селі. Пізніше стає відомо, що Халявській зайняв місце сотника Забрьохи, але зі своїми обов’язками не впорався та й не був щасливий у шлюбі з Оленою. Сама відьма незабаром після звільнення Халявського з посади сотника померла.

Як

стає зрозуміло з короткого викладу сюжету, життя всіх головних героїв у селі було наповнено одним лише злом. Автор відображає всю широку гаму складних відносин між головними героями і той негатив, який вони один одному передавали. Усі прагнули підкласти один одному свиню і не робили нічого доброго. Протягом читання повісті хочеться опинитися серед її головних героїв, в самій гущі подій, щоб все-таки показати всім їм, що не потрібно ставитися один до одного настільки погано. Забрьосі цілком могли не відповідати настільки озлоблено, видаючи відразу два гарбуза замість одного. Сам Забрьоха не повинен був вести себе настільки зухвало, його посада сотника далеко не дозволяє ображати своїх підлеглих і вже тим більше не слухатися начальства і замість цього займатися пошуком відьом. Не варто забувати і про зло, показане Явдохою Зубихою. Зрозуміти її поведінку можна, адже її хотіли втопити, але в цілому використання темних сил саме по собі є гріхом і не може бути виправдане нічим. А якщо врахувати, що вона використовувала свої здібності навіть для задоволення потреб інших людей, які відплачували їй подарунками та увагою, можна називати її мало не головним лиходієм і причиною усього зла в повісті. У автора добре вийшло зобразити життя села, яке наповнене злом, і викликати у читача неприязнь до його жителів, але в той же час і бажання їм допомогти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма”: “Найпряміше та найблагородніше моє прагнення – показати, від чого у нас зло”