Твір на тему: Щастя героїв поеми Н. А. Некрасова “Кому на Русі жити добре?”

Головними діючими особами в поемі “Кому на Русі жити добре” є семеро простих мужиків “із суміжних сіл – Заплатова, Дирявина, Разуто-Ва, Знобишина, Горелова, Неєлова, Неурожайка тож”. Назви їхніх сіл говорять самі за себе: росіянинові селянинові щастя не видать. Тому, свого щастя не имеючи, хоч на чуже подивитися схотілося цим мужикам. Але що ж, на їхню думку, щастя? І де його шукати? Кожний з героїв упевнений, що счастливее всіх живеться на Русі поміщикові, чиновникові, попові, купцеві, вельможному бояринові, міністрові государеву або

паную У бесіді з попом, що зустрівся, вони погоджуються з його розумінням щастя: – У чому счастие, по вашому?

Спокій, багатство, честь – Чи не так, други милі? – Вони сказали: “Так”… Але з’ясовується: не має піп такого щастя. Помещик же, зустрінутий селянами далі, малює картину свого щастя – володіння: землею, всім і всіма, хто на цій землі є: Усе веселило пана, Любовно травичка кожна Шепотіла: “Я твоя!

” Але це все – у минулому. Реформа, що скасувала крепісне право, зруйнувала поміщицьке щастя. На ярмарку інші люди запевняють сімох искателий щастя, що вони знайшли щасливця: “дячок звільненийний,

тощой, як сірник сірчана” затверджує, що щастя “у благодушестве”: – …

Коли обігріє сонечко Так пропущу косушечку, Отож і щасливий я! Гірке щастя своє описує солдат: “…у двадцати боях я був, а не вбитий!”, “Я и під час мирное ходив ні ситий ні голодний. А смерті не дався!

“; за Всякі провини не раз був жорстоко побитий, “А хоч пощупай – живий!” Жалюгідне лакейське щастя захоплено розписує колишній “улюблений раб”: Із французьким кращим трюфелем Тарілки я лизав, Напої іноземні Із чарок допивав… Про недовге щастя – дитинстві в рідний, люблячої рємье – розповідає Матрена Тимофіївна Корчагіна.

Але це щастя так швидко пройшло! “Не справа – між бабами щасливу шукати!..” – сумно говорить вона мужикам.

Адже, як сказала за всіх російських жінок бабка-богомолица: Ключі від щастя жіночого, Від нашої вільної воленьки Закинуті, загублені В Бога самого! Так і не знаходять мужики теперішнього щасливця. Всі ці повідані їм щастя половинчати, збиткові, швидкоплинні. І тільки у фіналі поеми з вуст ГриГорея Добросклонова звучить авторське розуміння щирого щастя: служити народу своєму, боротися за його світле майбутнє, за процвітання Батьківщини – убогої й рясної, забитої й всесильної одночасно. Некрасов говорить: Бути б нашим мандрівникам під родною кришею, Якщо б знати могли вони, що діялося із Гришею.

Якби могли заглянути мужики в його серце – яким би палаючим вони його побачили! І цей вогонь – гаряча, полум’яна любов до рідного народу (незважаючи на те, що Грише, як і багатьом борцям за частку народу, доля готовила “шлях славний, ім’я голосне народного заступника, сухоту й Сибір”) робить його самим щасливим человекому вмире.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Щастя героїв поеми Н. А. Некрасова “Кому на Русі жити добре?”