Аналіз поеми Кому на Русі жити добре Некрасова Н. А

Аналіз поеми Кому на Русі жити добре Форма подорожі-пошуку дозволяє Некрасову показати широку панораму народного життя. Російська післяреформена дійсність повна протиріч. Селян “звільнили”, але рабство залишилося. Поміщики як і раніше пригноблюють народ. Але протиріччя гніздяться й у самому народі: з одного боку, це великі трудівники; з іншого боку – забита, відстала, неосвічена маса.

Бунтарський дух незбагненним чином уживается з терпінням і покірністю. Майбутнє зв’язується в поемі з образом Гриши Доб-Росклонова. Некрасов

використовував традиції народного епосу, показуючи народний погляд на мир.

У селян почалося важке життя й тривала вісімнадцять років. Розлютившись, селяни живцем закопали німця. Усіх послали на каторгу. Савелію втекти не вдалося, і він провів на каторзі двадцять років.

З тих пор його називають “каторжним”. ГЛАВА ЧЕТВЕРТА ДЕМУШКА Через сина Матрена стала менше працювати. Свекруха зажадала віддати Демушку дідові. Заснувши, дід недоглядів дитину, його з’їли свині.

Поліція, Що Приїхала, обвинувачує Матрену в тім, що вона спеціально вбила дитину. Її повідомляють божевільної. Демушку ховають у закритій

труні.

ГЛАВА П’ЯТА ВОВЧИЦЯ Після смерті сина Матрена увесь час проводить на його могилі, не може працювати. Савелій важко переживає трагедію й іде в Пісковий монастир на покаяння. Щороку Матрена родить дітей. Через три роки в Матрени вмирають батьки.

На могилці сина Матрена зустрічається з дідом Савелієм, що прийшов помолиться за дитину. Восьмирічного сина Матрени Федота посилають стерегти овець. Одну вівцю украла голодна вовчиця. Федот, після довгого переслідування, наздоганяє вовчицю й відбирає в неї вівцю, але, побачивши, що худобина вже мертва, повертає її вовчиці – та страшно схудла, видно, що вона годує дітей.

За вчинок Федотушки карають матір. Матрена вважає, що всьому провиною її неслухняність, вона погодувала в пісний день Федота молоком. ГЛАВА ШОСТА ВАЖКИЙ РІК Коли прийшло безхліб’я, свекруха в беєм обвинуватила Матрену. Її б убили за це, якби не чоловік-заступник. Чоловіка Матрени забирають у рекрути.

Життя її в будинку свекра й свекрухи стала ще важче. ГЛАВА СЬОМА ГУБЕРНАТОРША Вагітна Матрена відправляється до губернатора. Віддавши лакеєві два рублі, Матрена зустрічається з губернаторшею, просить у неї захисту. Матрена Тимофіївна родить у будинку губернаторші дитини. В Олени Олександрівни немає своїх дітей; вона доглядає за дитиною Матрени як за своїм.

Посланник у всім у селі розібрався, чоловіка Матрени повернули. ГЛАВА ВОСЬМА ЖІНОЧА ПРИТЧА Матрена розповідає мандрівникам про своє теперішнє життя, говорить, що серед бабів вони щасливу не знайдуть. На питання мандрівників, чи всі Матрена їм розповіла, жінка відповідає, що перераховувати всі її


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Аналіз поеми Кому на Русі жити добре Некрасова Н. А