Твір на тему: “Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета”
Сехисмундо – це герой драми відомого іспанського драматурга Педро Кальдерона “Життя – це сон”, яка була написана наприкінці двадцятих років XVII століття. За сюжетом драми королю Польщі Басиліо стає відомо з пророцтв, що його син стане жахливим тираном. Щоб врятувати своє королівство від такого володаря, він оголошує, що хлопчик народився мертвим, а сам заточує принца в гірській вежі.
Після того, як Сехисмундо подорослішав, король надає розпорядження перевести принца до королівського двору. Так він намагається перевірити, чи правдиві
Але на цей раз його не цікавлять цінності і розваги, адже у Сехисмундо був час поміркувати та виділити для себе істинні та фальшиві
Знаходячись у вежі, Сехисмундо намагається зрозуміти, що ж у житті помилкове і ілюзорне, а що, дійсно, є справжнім. Саме ці роздуми багато в чому його міняють. А перший монолог Сехисмундо “О, я нещасний, горе мені!” дуже нагадує монологи іншого відомого персонажу – героя трагедії В. Шекспіра “Гамлет”.
Сехисмундо часто порівнюють с Гамлетом, і це не випадково. І у Кальдерона, і у Шекспіра виведені схожі герої, дії яких спираються на їхні думки. Обидва принца, і Сехисмундо, і Гамлет, стикаються з трагічним станом оточуючого світу, з ворожою долею та інтригами близьких людей, обидва героя болісно сприймають неволю у своїх діях та вчинках. Але Сехисмундо вважає, що найнебезпечніше зло криється в нас самих, в той час, як Гамлет впевнений, що найбільше зло панує в навколишньому світі. Сехисмундо приходить к висновку, що для того, щоб стати справедливим володарем країни, насамперед, треба навчитися володарювати над собою.
Будучи лютим бунтарем проти неволі, долаючи в собі свавілля егоїзму, він усвідомлює, що свободу неможливо відділяти від строгих зобов’язань і що вирішальним кроком до справедливості є здатність людини бути справедливою і великодушною з оточуючими. Нажаль, Гамлету не вдається зробити такі висновки і він до кінця залишається у пошуку істини.
Про становлення нового Сехисмундо ми дізнаємось з прекрасних поетичних монологів, які відкривають душу цього героя. І якщо робити порівняння між Гамлетом і Сехисмундо, то нам ближче знайомий образ польського принца, ніж датського нащадка престолу, бо він все ж таки спромігся перебороти себе і знайти вірний життєвий шлях.