Твір на тему: “Трагізм образа Гамлета”

Література знає безліч прикладів справді трагічних головних героїв творів. Але одним з найбільш докладних трагічних героїв, який був описаний автором найкращим чином, є Гамлет. Автор твору зміг надзвичайно докладно описати Гамлета, його еволюцію як особистості і зміни його ставлення до життя. Незважаючи на свій високий соціальний статус, Гамлет зіткнувся з проблемами, яких не знає ні один бідняк. І він дуже змінився під час подолання цих складних проблем.

Історія Гамлета починається досить радісно. Молодий чоловік жив у повноцінній сім’ї

і готувався очолить державу, коли його батько відійде на спокій. Але сталося непередбачене – батько Гамлета був убитий власним рідним братом, мати Гамлета вийшла заміж за цього брата. Таким чином, Гамлет втратив саму близьку людину – власного батька і позбувся можливості зійти на трон. Спочатку головний герой твору не повірив у те, що сталося, але потім те, що відбулося, його просто вразило. Він зіткнувся з великими проблемами, яких ніколи раніше не очікував. Сприйняття світу різко змінилося в розумінні Гамлета. Через це в його збудженій свідомості виникла своєрідна роздвоєність: з одного боку, він хотів
боротися, доводити свою правоту і робити якісь дії для остаточного досягнення успіху, але з іншого боку, він перебував у стані жахливого безладу, що практично сковував його і не давав робити практично нічого корисного. Гамлет ненавидів свого дядька Клавдія, який позбавив його всього того, чого Гамлет мав намір отримати. І тоді Гамлет вирішив помститися йому. Але все-таки розчарування від такого несправедливого життя виявилося набагато сильнішим, а тому молода хлопець все ж в більшій мірі замикався в собі, намагався відшукати відповіді на всі свої питання у власному розумі, а не в реальному житті. Такі роздуми приводять Гамлета до думок про власну слабкість та нікчемність, було багато інформації про те, що за всі свої невдачі він картає себе лише одного. Крім того, він починає надмірно багато замислюватися про смерть, і це теж не має ніякої користі.

Основний трагізм Гамлета в тому, що цей чоловік пережив надто різкий перепад від хорошого до поганого в його житті. Йому здавалося, що життя його ніколи не буде мати настільки серйозних складнощів. Тим не менше, ці складності мало місце, і з ними потрібно щось робити. Але внутрішнє сум’яття Гамлета не давало йому можливості робити хоч щось корисне, а тому він так і не зміг впоратися з усіма своїми проблемами. А це в свою чергу зробило його образ ще більш трагічним, ніж він був.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)

Твір на тему: “Трагізм образа Гамлета”