Твір на тему: “Порівняльна характеристика Графині Анастазі де Ресто і Фані Мальво” за повістю Бальзака “Гобсек”

На думку, яку висловлює Бальзак у своїй повісті “Гобсек”, життя людини залежить не стільки від природи, скільки від формування її як особистості у суспільстві. Тому, щоб зрозуміти образ головного героя повісті і образи інших персонажів, треба знати їх минуле. Автор не подає читачам біографії героїв, а лише окремі штрихи до них.

Щодо головного героя твору Гобсека, то його життя було досить складним з самого дитинства. Хоча і небагато, але ми щось про нього знаємо, знаємо, що він духовно деградована людина, у якої немає серця і якій невідомі

звичайні людські почуття. “З усіх земних благ є тільки одне досить надійне… Це золото!” – впевнений Гобсек.

Але ідея повісті розкривається не тільки в засудженні головного героя твору, але і в відображенні причин, яки примішують чинити його саме так і ніяк інакше, а також у відображенні тих людей, які його оточують.

Жорстокість Гобсека можна розглядувати під різними кутами зору. Наприклад, у нього були дві боржниці. Одна з них – бідна дівчина, швачка Фанні Мальво. Інша – графиня Анастазі де Ресто. Та якщо графиня витрачає дві тисячі франків на рік тільки на прання своєї білизни і як би хотіла, легко могла

знайти гроші, щоб викупити вексель, то у бідної швачки зовсім інше положення. Вексель Фанні був майже безнадійним, але саме він і був оплачений. Завдяки тому, що лихвар забажав зустрітися с Фанні особисто, а потім розповів про неї Дервілю, юнак і дівчина знайшли своє кохання і з часом одружилися. Щодо жорстокого відношення лихваря до графині де Ресто, то воно було зумовлене його бажанням розірвати стосунки графині з її коханцем, бо вона все більше заплутувалась у цих брудних взаєминах. Щодо цих двох жінок, то про них можна сказати не дуже багато. Графиня Анастазі де Ресто походить з багатої родини, вона легковажна і безрозсудно піддається пристрасті. Ця жінка – раба своїх почуттів, вона жорстока та злопам’ятна. Графиня де Ресто так і не здобула свого щастя, а лише усе життя спокутувала свій гріх, врешті решт залишивши своєму синові лише погану славу та дурне ім’я.

Фанні Мальво – повна протилежність, як у характері і поведінці, так і у положенню у суспільстві. Ця бідна швачка з небагатої сім’ї, але вона чесна, добропорядна і працьовита. Дівчина дуже відповідальна, тиха і скромна. На мій погляд, саме завдяки цьому вона знайшла своє щастя у подружньому житті.

Не даремно Бальзак вивів ці персонажі у своїй повісті, адже ми маємо змогу проаналізувати поведінку та вчинки двох зовсім різних жінок. Спостерігаючи за цими жінками, кожен з нас може зробити особисті висновки, що найбільш важливе у житті кожної людини, які матеріальні цінності і яка поведінка може зробити людину щасливою не зважаючи на її матеріальний стан.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Пізнай самого себе твір.
Твір на тему: “Порівняльна характеристика Графині Анастазі де Ресто і Фані Мальво” за повістю Бальзака “Гобсек”