Твір на тему: “Образ Богдана Хмельницького у творчості Тараса Шевченка”

Творчість Тараса Шевченка була сповнена патріотизму, любові до своєї батьківщини і багатьом тим, чого іноді так сильно не вистачає деяким сучасним письменникам. Тарас Григорович описував народ, його порядки, звичаї і норми, але в той же час він ніколи не забував і про роль конкретної людини в долі народу, у всьому тому, що дозволяє народу не стояти на місці, а розвиватися і рухатися вперед. Одним з таких видатних людей був Богдан Хмельницький, який обіймав посаду гетьмана Війська Запорізького протягом дев’яти років – з 1648-го по 1657-й роки.

У своїй творчості Тарас Шевченко приділив досить багато уваги особистості Богдана Хмельницького, показавши її переважно так, як того дійсно того заслуговував.

У творі “Гайдамаки” розповідається про боротьбу українського народу в особі повсталих гайдамаків, які вели в ті часи жорстку національно-визвольну війну. Як відомо, кожна війна – справа дуже непроста, яка вимагає, перш за все, сили духу і певного натхнення. Без цієї сили і цього натхнення військо ніколи не буде сильним і не зможе ефективно боротися, домагаючись тих цілей, які були перед ним поставлені. Для війська гайдамаків образ відчайдушного

й сміливого борця за Україну Богдана Хмельницького був саме тим, що дозволило їм вести свою боротьбу дуже довго і досить продуктивно. Як відомо зі змісту твору, саме інформація про те, що праведні українські гетьмани, в їх числі і Богдан Хмельницький, були просто спалені ляхами для знищення будь-якої пам’яті про цих людей послужила головною причиною того, що військо гайдамаків отримало дійсно сильний емоційний заряд, який дозволив йому надалі сміливо і вміло битися з усіма ворогами.

Інший твір Шевченка, де згадується образ Богдана Хмельницького, це “Великий Льох”. Твір цей є поетичним і являє собою містерію. Образ Богдана Хмельницького представляється тут дуже високим. Спочатку описується біла пташка-душа, яка раніше була людиною, перейшла дорогу Богдану Хмельницькому і тому зараз не може потрапити в рай. А потім описуються сумні пошуки скарбів, які залишилися після гетьмана.

Тарас Шевченко не торкається тих подій, які відбувалися безпосередньо з Богданом Хмельницьким. Автор переважно воліє описувати, який істотний вплив чинився на людей, які перебували під враження величного образу гетьмана Хмельницького. Все це дозволяє зрозуміти важливість образу Хмельницького як для конкретних людей, так і для України в цілому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Образ Богдана Хмельницького у творчості Тараса Шевченка”