Твір на тему: “Найважче творити самого себе, але повністю”

і

“Хто я? Який я?” – таке питання час від часу задає собі кожна людина. Ми дбаємо про себе, догоджаємо собі. Але чи вміємо ми себе створювати? Я думаю, що творити самого себе дуже важка щоденна робота, бо з тим, кого ти із себе зробиш, виховаєш, належить прожити усе життя.

Багато рис вдачі ми маємо від народження. Але, щоб стати людиною, мало тільки народитися, треба ще протягом усього життя прагнути до вдосконалення свого власного “я”. Звичайно, це нелегко робити. Ще Віктор Гюго писав: “Не той великий, хто багато знає, а той, хто

знає самого себе.”

Самовиховання потрібно бути з дитинства. Насамперед треба слухатися батьків, вихователів, учителів і просто старших, котрі вже мають життєвий досвід. Адже це зовсім не означає, що в нас не може бути своєї точки зору. Кожна людина має свої переконання, але повинна пам’ятати, що справжня краса людини визначається у вірності чистим, великодушним, благородним поглядам на життя.

В першу чергу самовиховання укладається у формуванні в собі відповідальності за свої вчинки, вихованні в собі сили волі. Недарма казав Бісмарк: “Велика людина не та, що вміє керувати іншими, а та, що вміє володіти

собою”

На мій погляд, самовиховання складається із вміння заглушати в собі низинні, тваринні інстинкти, якими не керує розум.

В створюванні самих себе, приймають участь не тільки люди з нашого оточення, а ще персонажі з художньої літератури. Треба зробити правильний вибір самої літератури і вдумливо читати, вибираючи для себе все саме найкраще.

Якщо взятися за справу з найкращими думками і чистою душею, то навіть така нелегка справа, як творіння самого себе, принесе задоволення і ви будете впевнені в тому, що з вас вийде добра людина.

Григір Тютюнник, відомий український письменник, казав: “Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим.”

Треба постійно творити добро, бо людина, яка не здатна відчувати приязнь до інших, може зруйнувати себе як особистість. Злість не найкращій помічник, і якщо ще з дитинства не навчитися придушувати в собі злість, недовіру, роздратування, душа людини обросте ненавистю і сама себе знищить.

День за днем ми зобов’язані реалістично і тверезо оцінювати свої недоліки і переваги, прагнутимуть розвивати в собі кращі якості, і завжди пам’ятати, що ми самі у відповіді перед Богом і людьми за усі свої вчинки. Нам потрібно запам’ятати, для того, щоб створити самого себе, треба кожний день, з ранку до вечора, не перестаючи працювати над собою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Найважче творити самого себе, але повністю”