Твір на тему: “Милосердя починається в себе вдома”

Милосердя… Яке ємне слово! І сенс його глибокий. У тлумачному словнику милосердя трактується як готовність допомогти кому-небудь, пробачити когось із співчуття, людинолюбства. Я б доповнив це визначення так: приносити людям, тваринам, рослинам добро. А така можливість представляється в житті кожної людині. Допомогти старому перейти в небезпечному місці галасливу автомагістраль, пропустити вперед у черзі жінку з дитиною або інваліда, поступитися їм місцем у транспорті. Подати руку перехожому на зледенілому тротуарі, сказати сердечне слово

підбадьорення обтяженому товаришеві, затулити від наскоків вуличного хулігана дівчину, сходити в аптеку за ліками для сусіда, який захворів, розділити чиєсь горе і підставити своє плече у нещасті – воістину немає краю випадків, що надаються нашим строкатим і різноманітним буттям, коли одна людина може і повинна надати послугу іншому.

У словнику милосердя трактується як готовність зі співчуття надати допомогу тому, хто її потребує. Я згодна з таким поняттям, адже слово “милосердя” – це миле серце, тобто добре, чуйне серце. Значить, милосердя притаманне небайдужим людям, здатним співпереживати, співчувати

іншім, готовим допомогти нужденним.

Тільки милосердну людину з його добрим серцем хвилюють голодні діти, самотні нещасні люди похилого віку, знедолені. Така людина ніколи не пройде повз інваліда, що просить копієчку на хліб, повз кошеня, який провалився в яму, або мимо малюка, який плаче, кимось скривджений. Такі люди, як правило, сміливі і рішучі. Вони не замислюючись заступляться в бійці за слабкого, підставлять плече падаючому, кинуться у вогонь чи у воду, рятуючи людину або навіть тварину. Милосердя штовхало людей на подвиги, тільки воно могло слабкого спонукати на рішучі вчинки. Милосердя – ось невід’ємна риса характеру чесної і порядної людини. Якщо б кожна людина планети була хоч краплю милосерднішою, то не було б воєн, злочинів, горя і болю.

Завдяки милосердним людям ми віримо в торжество справедливості, віримо, що добро обов’язково переможе зло, що нам неодмінно в скрутну хвилину нададуть допомогу. І нехай милосердних людей буде на землі більше і більше! Нехай милосердя стане не просто словом, а основною рисою характеру кожної розумної людини.

А ще я хочу згадати старе добре англійське прислів’я: “Милосердя починається з дому”. Адже це дійсно так. Людина, яка з неповагою ставиться до своїх рідних та близьких, людина, яка нехтує родинними обов’язками, а на людях вважається милосердною, насправді такою бути не може. Адже по-справжньому милосердна людина не може змінювати у відповідності з обставинами, бо це не поведінка, а стан душі, риса, яка виховується у людини з дитинства. Зрозумівши, що таке милосердя один раз, зробивши перші милосердні вчинки, людина вже не зміниться до кінця життя. Отже, коли в родині гарні відношення, коли кожен у сім’ї з повагою ставиться до близьких, можна навіть не сумніватися, що саме в такій родині живуть милосердні люди.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Милосердя починається в себе вдома”