Твір на тему: “Моє ставлення до Наполеона”
Ставлення до Наполеону у кожної російської людини і справжнього патріота своєї Батьківщини може бути тільки одне – як до агресора і загарбникові, який приніс руському народові нестерпні страждання, змусивши терпіти позбавлення і смерть. Незважаючи на те, що пройшло майже два століття з того часу, коли наші предки віддавали своє життя в боротьбі проти французів, пам’ять про ті трагічні і в той же час славні для російської армії дні залишається в творах письменників, в мистецтві і творчості поетів, художників і музикантів.
Але постараємося
Ще одним вчинком, що підтверджує політичний талант Наполеона Бонапарта, стало його дбайливе ставлення
Особливу увагу в період своєї влади Наполеон приділяв роботі поліції, на чолі якої поставив свого відданого прихильника Фуше – хитрого провокатора і спритного шпигуна. Це було викликано тим, що він дуже боявся зради і всіма силами намагався захистити себе від зазіхань ворогів. Наполеон Бонапарт вів жорстку політику, яка дозволяла йому утримувати владу і заздалегідь розправлятися з супротивниками.
Для того, щоб здійснити свої плани, Наполеон хотів зробити французьку буржуазію чільної спочатку в Європі, а потім і в усьому світі. Впровадження цих планів він почав з економічної блокади Англії, а продовжив їх захопленням Європи та спробою поневолення Росії.
Що стосується особистих якостей Наполеона Бонапарта, то мені здається, що у нього не було в рисах характеру жорстокості, але до людей він був абсолютно байдужий. Навіть у своїх найближчих соратниках він бачив лише засіб досягнення мети. При цьому Наполеон був надміру амбітною людиною, а найкоротші шляхи до втілення в життя його планів імператору підказував холодний розум. У тих випадках, коли питання можна було вирішити без застосування жорстокості, він так і чинив, оскільки розумів, що надмірна жорстокість не додасть йому популярності в народі. Але коли було необхідно, він, не вагаючись, застосовував суворі заходи до своїх противників. Тим не менш, він не був серійним убивцею, як, наприклад, Гітлер, і цінував життя своїх підданих, як цінував і своє суспільне становище.
Військові успіхи армії Наполеона можна пояснити не тільки талантом Бонапарта як полководця, а й відмінною підготовкою і виучкою французьких солдатів. Допомагали утримувати армію в порядку і достатку контрибуції, які були призначені всім переможеним країнам. Не факт, що Франція змогла б так довго утримувати величезну армію, якби не ресурси захоплених країн. Крім того, життя французького народу було б настільки важким, що цілком могло б спалахнути повстання.
Виходячи з усього цього, можна зробити висновок, що Наполеон Бонапарт хоч і був загарбником і агресором, він мав справжній талант полководця і був досвідченим політиком. І якби не самовідданість і сміливість російської армії, він ще довго міг би залишатися повноцінним господарем всієї Європи.