Твір на тему: “Культура думки, мови, почуттів”

Культура мови – це вміння висловити свої думки чітко і ясно. Якщо зібрати всі висловлювання про мову, вийде велика і досить повчальна книга. Ось деякі думки про культуру мови. “Заговори, щоб я тебе побачив” (Сократ), “Слово, що йде від серця, проникає в серце” (Нізамі), “Мовна малограмотність завжди є ознакою низької культури і завжди сполучена з малограмотністю ідеологічною” (К. Паустовський), “Культура мовлення людини – це дзеркало його духовної культури” (В. Сухомлинський). А ось прислів’я: “Слово не горобець,

вилетить – не впіймаєш”, “Гуркотить, як порожня бочка”, “Сказане слово наполовину належить іншим”, “На словах міста будує, а на ділі нічого не стоїть”.

Щоб правильно і красиво говорити, слід, з моєї точки зору, збагачувати свій словниковий запас, правильно вимовляти слова, використовувати крилаті вирази, прислів’я і приказки, читати художню літературу, слухати радіопередачі. Необхідно боротися зі “словесним сміттям”. Всіляко уникати слів жаргонної лексики, таких, як “шамать” , “кльово”, “блиск”, “мура”, “кімарі” та інших. Потрібно викладати думки коротко. Краще промовчати,

якщо добре не знаєш предмета розмови. “Мовчи, – сказав Піфагор, – або кажи, що було б краще мовчання”.

Слід говорити правду. Має значення не тільки, що сказано, але і як сказано. Б. Шоу говорив, що є п’ятдесят способів сказати “так” і п’ятдесят способів сказати “ні”, але тільки один спосіб написати це. Мене приваблює плавна мова. Багаторазові повторення слів, різкі контрасти в ритмі – все це залишає неприємне враження у співрозмовника.

Лев Успенський зауважив: “Мені на моєму віку доводилося зустрічати суб’єктів з колишніх – чи то офіцерів, чи то адвокатів, які володіли мистецтвом, ні на півтону не підвищуючи голосу, не вимовляючи жодного “непристойного” слова, так звернутися до офіціанта в ресторані, до жінки, яка чомусь їм не сподобалася, до небажаного відвідувача, що порівняно з цим образливим лакованим хамством будь-який мат здався б просто лише провінційної грубістю”. Однак, людина може досконало володіти всіма перерахованими вище якостями, але ввічливим при розмові її не назвеш.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Розповідь про подорож до києва.
Твір на тему: “Культура думки, мови, почуттів”