Твір на тему: “Мовний етикет українців у транспорті”

Мовний етикет, уміння правильно, красиво і шанобливо спілкуватися завжди займало дуже серйозне місце в житті кожного українця. Основи мовного етикету проявляються скрізь, навіть в самих, здавалося б, незначних життєвих ситуаціях. Наприклад, можна з упевненістю говорити про те, що деякі правила загального мовного етикету можна з упевненістю застосовувати навіть у транспорті, нехай це і здасться комусь дуже дивним, але це так. Так склалося, що в транспорті люди знаходяться дуже близько один до одного фізично, а тому є безліч правил спілкування,

щоб зробити таке перебування якомога більш комфортним і менш шкідливим для всіх пасажирів. Що ж слід знати з точки зору мовного етикету українців в транспорті?

Відомо, що далеко не завжди в нашому транспорті є кондуктори, які видають квитки. Іноді треба передати гроші за проїзд водієві. В такому випадку можна ввічливо звернутися до людини, яка стоїть поруч і попросити передати гроші. У такому разі слід сказати “передайте, будь ласка, за проїзд”. Якщо через деякий час ви отримали квиток через цього ж або іншого чоловіка, слід сказати “щиро дякую”. Аналогічним має бути мовний етикет і в тому випадку, якщо

вам потрібно закомпостувати свій квиток. Потрібно в такому випадку звернутися до людини, яка стоїть поруч з компостером, зі словами “закомпостуйте квиток, будь ласка”. Звичайно, ні в якому разі не можна забувати і про обов’язковість подякувати за це діяння.

Крім того, дуже часто виникає необхідність виходити раніше, ніж люди, які стоять перед вами. Нерідко ми можемо помітити, що люди просто відсувають людей рукою і просто виходять. Це ніяк не можна називати ввічливим. Людина володіє мовою, промовою, тому вона цілком може сказати, і зробити це потрібно ввічливо. Тут теж слід застосовувати свій мовний етикет. Зокрема, якщо ви виходите, то варто запитати людину, що стоїть попереду “вибачте, ви виходите на наступній зупинці?”. Вам, безумовно, дуже швидко поступляться дорогою, а ви зможете вийти без будь-яких проблем або труднощів. Точно так само, якщо вас запитують про таке, вам потрібно сказати, що ви виходите, або посунутися і дати людині вийти і при цьому сказати “так, будь ласка”.

У транспорті існує свій, особливий мовний етикет. Втім, там іноді бувають кілька непередбачувані ситуацію. У них слід використовувати загальні правила спілкування. Потрібно бути ввічливим, привітним, відповідати і говорити виразно. В такому разі ми будете виглядати гідною людиною, а ваші права будуть повністю дотримані.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Мовний етикет українців у транспорті”