Твір на тему: “Культура мовлення – показник людсткої вихованості”

і чіткість думок.

Існує легенда, яка голосить про хлопчика із жахливою дикцією. Він мріяв стати оратором, але через свій дефект він не мав такої можливості. Проте він володів справжнім бажанням змінитися. Хлопець кожного ранку ходив до русла річки, напихав повний рот каміння і старався якомога чіткіше говорити. Легенда закінчується тим, що він стає найвидатнішим оратором античності. Звичайно, можливо це всього лиш легенда, але хто захоче, той повірить як у хлопця, так і у себе. Він створив свою культуру мовлення сам. А що заважає зробити це

тобі?

Серед усіх багатогранних умінь людини саме мова є незамінною. Доволі важко прожити у сучасному світі без вміння говорити. Якщо колись усе вирішувала груба сила, то зараз вона стоїть далеко осторонь. Зараз справи вже не вирішуються кулачним боєм. Тепер, щоб домінувати над суперником не потрібно нарощувати груду м`мязів, достатньо куртуозно висловлювати свою думку.

Та мова може бути не тільки прекрасним інструментом, а й показником людської вихованості. Адже так важливо не забувати про повагу до старших, особливо в Українських реаліях, коли люди подібного віку достатньо натерпілися за своє життя. Я вважаю, що кожний має проявляти хоч краплинку вихованості до людей, які цього заслуговують.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Культура мовлення – показник людсткої вихованості”