Твір на тему: “Київські каштани”

Своєрідною візитною карткою, а також славнозвісним символом і окрасою
Києва є каштан. Скільки про них складено казкових пісень і намальовано чудових картин! Складається враження, що ці дерева прикрашали нашу столицю завжди, з часу, коли місто постало на пагорбах Дніпра.

Крислаті велетні та молоді дерева з широким листям і з гіллям, яке обважили колючі, наче їжаки, плоди. Чимало київських вулиць прикрашено цими деревами.

По-особливому чарівливі столичні каштани весною. Набучавілі лаковані бруньки, які лагідно зігріває сонце, негучно

розтріскуються і відбувається справжнє чудо. Кожна з них перетворюється на рожево-білу конусоподібну квітку. Здається, що цими квітами спеціально, як свічками новорічну ялинку, оздоблено кожне дерево. Крони здорових каштанів спокійно променяться розкішними суцвіттями і розносять довкола себе ніжний аромат, котрий провіщає наближення літа.

Проходить святковий травень, білими пелюстками запорошується київський асфальт. На каштанах з’являється зав’язь, що згодом перетворюється в отих зелених їжачків, начинених блискучими коричневими кульками, які так люблять радіючи збирати діти.

Ці густозелені ошатні дерева є однією з найпримітніших окрас столиці нашої держави. Без них не було б ні затінку на вулицях і в скверах, ні живописних краєвидів у парках, увінчених у багатьох кінофільмах та на картинах художників. Без каштанів не можна собі уявити Києва.


Що таке право і навіщо воно потрібне.
Твір на тему: “Київські каштани”