Твір на тему: “Чого собі не бажаєш, не роби й іншим”

На весь світ відомо золоте правило моральності – не вчиняй з іншими так, як не хотів би, щоб чинили з тобою. Дивно, але в цю коротку фразу вкладений глибокий філософський зміст, який робиться таким зрозумілим саме при прочитанні цієї фрази. Більш того, ідея, закладена в цій фразі, наштовхує на нові незвичайні думки: як взагалі можна чинити з іншими якось інакше, ніж так, як хотів би, щоб вчинили з тобою самим?

Все це можна застосувати і до фрази “чого собі не бажаєш, не роби й іншим”. Всі люди люблять себе і своїх близьких, але для повного

щастя і повної гармонії з навколишнім світом і суспільством цього недостатньо. Необхідно любити все навколо і замислюватися перед кожним своїм вчинком, чи дійсно ти хотів би і до себе такого ставлення і таких дій?

Прикладів, на яких можна оцінити дієвість цієї фрази, дійсно багато. Людям потрібно багато думати перед тим, як щось робити. Нехай кожен згадає, як він спілкується зі своїми батьками. Нехай поставить себе на їх місце. Батьки шалено люблять своїх дітей і завжди прагнуть дати найкраще. Але іноді вони чують неприємні слова або навіть брутальності від своїх дітей. Просто поставте себе на їх місце. Як би ви

себе почували, якби людина, яку ви любите сильніше життя, грубіянила вам і хамила? Не варто цього робити, адже це ранить батьків. У деяких випадках це стосується і відносин з учителем. Уявіть, що ви намагаєтеся когось чомусь навчити, витрачаєте на це свої сили і час, а у відповідь отримуєте лише невдячну насмішку. Як би ви себе почували в таких обставинах? Неприємно, чи не так? Ось тому і необхідно замислюватися заздалегідь, а не опісля, коли образа вже нанесена. Таких прикладів можна навести ще тисячі, вони будуть дуже складними і різноманітними, але все тут зводиться до одного: став себе на місце іншого перед тим, як щось зробити.

Але, скільки б не було цих правил, люди навряд чи сильно зміняться і поміняють свою поведінку. Людина слабка і керується, насамперед, своїми емоціями, а не розумом, на жаль. Думати набагато складніше, ніж щось в серцях сказати і до глибини душі образити людину. Але, якщо хтось і сам зіткнувся з ситуацією, коли його незаслужено кривдять таким чином, зло таїти він не повинен. Скільки існує людство, стільки існують взаємини між людьми, образи та інше. Потрібно вміти прощати і просити прощення, інакше життя на Землі стане нестерпним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чого собі не бажаєш, не роби й іншим”