Твір на тему: “Чи може ідея врятувати світ? За романом Федіра Достоєвського “Злочин і кара”

Роман Федіра Достоєвського “Злочин і кара” демонструє читачами ряд проблем. Однією з головних таких проблем є ідея головного героя твору Родіона Раскольнікова про те, що люди поділяються на обраних і звичайних. Згідно своєї теорії Раскольніков вирішив, що обрані іноді можуть вбивати звичайних, якщо на це є велика необхідність. Зокрема, головний герой вчинив страшний злочин, убивши того, кого він вважав звичайною людиною і навіть паразитом суспільства – стару лихварку. Більше того, він пішов ще далі, убивши єдиного свідка свого злодіяння

– сестру цієї лихварки. Як вважав сам Раскольніков, його діяннями рухали благородні помисли. Він вважав, що вкрадені у лихварки гроші він зможе роздати бідним і тим, кому вони потрібні більше, ніж їй. Але в результаті нічого доброго з його теорії не вийшло. Навіть попри те, що його ідея не змогла врятувати світ або хоча б зробити його краще, Раскольніков в ній не розчарувався – він просто вирішив, що сам він недостатньо сильний, щоб втілити свої принципи в життя. Чи правий Раскольніков? Чи справді його ідея могла врятувати світ, а не вдалося це лише через його власну недосконалість?

Думається, що жодна ідея

сама по собі не зможе врятувати ні світ, ні людство. Все навколо суперечливо, не існує таких ідей, які б могли бути застосовні до всіх існуючих ситуацій. Тому будь-яка ідея, будь то ідея Раскольнікова або якась ще, на мою думку, світ не врятує. Більш того, якщо проаналізувати зміст ідея Раскольнікова, можна назвати її такою, що в корені не відповідає дійсності. Насправді будь-яке суб’єктивний розподіл людей на кращих і гірших є безперспективним. Звичайно, люди відрізняються і мають різні таланти, але якого позитивного ефекту можна досягти, якщо назвати якусь певну частину людства такою, що за замовчуванням перевершує іншу? Нічого доброго з цього не вийде, а в крайньому випадку друга частина людства просто збунтується і знищить першу. Неефективність ідей Раскольнікова була показана і в самому романі. Родіон вбив, але потім не зробив чиєсь життя кращим, він лише погіршив власне життя, внісши в нього страждання через власну підозрілість та муки совісті.

Федір Достоєвський по праву вважається одним з найбільших визначних російських письменників. Він відмінним чином показав, яким чином шкідливі ідеї можуть виникати в запаленому розумі молодих людей, які живуть у хворому суспільстві, і до яких сумних результатів ці ідеї можуть призвести. Не можна чекати від таких ідей порятунку світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чи може ідея врятувати світ? За романом Федіра Достоєвського “Злочин і кара”