Тут жив Тарас Шевченко

На цьому домі знаходиться меморіальна дошка, на якій написано: “У цьому домі в 1846 році жив видатний український поет, художник і революційний демократ Тарас Шевченко”.

Оглядаючи одну кімнату за іншою, відвідувач відчуває, що він повернувся в XIX століття. На стінах висять малюнки та картини. Тут експонуються зібрання творів Т. Шевченка, які були надруковані 1О років тому, відгуки (критика) про його праці, репродукції його картин і декілька книжок, виданих за його життя. На малюнках зображені види Києва XIX століття; давня частина Києва з

Хрещатиком і Подолом; їхні види з Печерських пагорбів.

Тут є маленька кімната з єдиним невеликим вікном і піччю в кутку.

“Тут жив Тарас Шевченко”, – каже екскурсовод. Майже всі меблі в кімнаті становлять кілька скромних крісел і диван. Тут зберігаються в рамках рукописні сторінки “Лілеї”, “Утоплено:” та інші поезії, які були тут написані, твори Шекспіра, початку XIX сголігтя, альманах “Русская Старина”, оповідання П. Куліша та інші. Виставлені особисті речі поета: мольберт, пензлі, різці, лінійки, олівці, крейда, чорнильниця, коробка з’приладдям для малювання, звичайний бавовняний костюм та декілька сорочок з грубого полотна.

Люди приходять сюди, аби віддати належне безсмертному поету.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Тут жив Тарас Шевченко