Роль чарівних предметів у казці

Яким одноманітним і нецікавим було б наше життя без казки. Ці фантастичні оповіді не лише розважають нас, вони вчать розрізняти добро і зло, а найваж­ливіше – мріяти, вірити у диво.

У кожного майстра: шевця, чоботаря, будівельника, лікаря, письменника – є свої помічники – прилади та інструменти. Без них не можливо здійснити ди­во: пошити чудову сукню, гарненькі чобітки, збудувати затишний будиночок, зробити складну операцію, написати цікавий твір. Ось і герої казок також ма­ють своїх чарівних помічників.

Попелюшка, мабуть, так би

і залишилася служницею у будинку своєї мачу­хи, якби не чарівна паличка її хрещеної матері. Вона виявилася майже всемогут­ньою. Один помах – і гарбуз перетворився на зручну карету. Несимпатичний щур за одну мить став слухняним лакеєм. Миші перетворилися на гарних ко­ней, які швидко домчали карету з Попелюшкою до королівського палацу. Але чари зникли з дванадцятим ударом годинника, даючи можливість кришталевому черевичку також прислужитися щирій, роботящій дівчинці.

А що б трапилося із падчеркою в казні “Дванадцять місяців”, навіть страшно подумати. Дівчинка б просто замерзла у лісі, якби не брати-місяці.

Вони не лише дозволили погрітися біля багаття, але й допомогли виконати безглузде завдан­ня царівни – назбирати пролісків. Та місяці розуміли, що дівчинку оточують жорстокі люди, тому й подарували їй чарівну каблучку. І вона дійсно прислужилася падчерці у скруті.

Але були й такі чарівні предмети, які переходили на бік зла. Звичайне дзер­кало, потрапивши до рук троля, перетворилося на носія зла і ненависті. Воно розбилося на дрібні скалки, які, можливо, не лише Кая перетворили на байдужу до чужих переживань людину.

А пригадайте дзеркальце та яблуко із “Казки про мертву царівну”. Дзеркало саме по собі не несло зла. Воно завжди говорило лише правду. Саме вона не спо­добалася злій чаклунці. Відьма не змогла змиритися з думкою, що є дівчина красивіша за неї. У пригоді чаклунці стало яблуко. Та в які б гарні предмети не вселялося зло, воно завжди програвало.

Отже, диво у казку приносять чарівні предмети, вони наділені гарними чи поганими рисами, мають власний характер, допомагають добрим чи злим героям. Іноді так хочеться мати чарівну паличку або доброго джина, які б могли ви­конати всі твої бажання. Я знаю, що в реальному житті їх немає, але як приєм­но мріяти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Роль чарівних предметів у казці