Просвітництво як філософсьно-ідеологічна течія та місце Й. В. Гете у ньому
Кожен митець живе і працює, спілкується з оточенням і творить під впливом суспільства, своєї епохи та під впливом панівної філософії. І справді, вивчаючи українську та всесвітню літературу, я помітив, що майже у кожному літературному творі можна побачити вплив філософської та ідеологічної течії, яка є популярною за тих часів. Це виражається у найпоширеніших темах творів, проблематиці, застосованих художніх прийомах.
Так само і на творчості Гете позначився вплив епохи. Але й тут є певна особливість. Річ у тім, що трагедія “Фауст”,
Що таке Просвітництво? Це передусім філософське вчення, яке позначилося на всіх сферах людського життя, зокрема й на літературі. Найвідомішими представниками Просвітництва є французькі митці, філософи та діячі: Вольтер, Монтеск’є, Дідро, Руссо, Робесп’єр. У Німеччині його представили Шіллер та Гете, у Росії – Ломоносов.
Загалом, мені дуже близька ця філософія. Адже, навіть проголошуючи домінування розуму, просвітники використовували легенди та фольклор у своїх літературних творах, а іноді – і в філософських трактатах. Усі ці риси в цілому надають неповторного духу цій епосі, вона принесла нове, свіже, незнане в мистецтво та життя людей. І одним із геніальних митців, шо творили у добу Просвітництва, був Гете Він порушив одвічні питання у своїх творах, зробив зрозумілішою та ближчою до народу нову філософію, яку швидко сприйняли та схвалили освічені люди. Мені особисто дуже цікаво читати твори, написані в епоху Просвітництва, бо деякі ідеї Просвітництва можуть бути актуальні та корисні людям і в наш час.