Портрет Павла Полуботка. Твір-опис за картиною невідомого художника

Українська земля завжди була багата на художньо обдарованих людей. На жаль, історія розпорядилася так, що до нас дійшло досить багато творів цих митців, але їхні імена та прізвища не збереглися. Саме завдяки невідомому митцеві ми маємо можливість дивитись на портрет Павла Полуботка.

Близько двадцяти років Павло Полуботок очолював чернігівський полк. Можна припустити, що портрет був написаний саме тоді, бо художник зобразив на полотні пернач – знак полковницької влади.

Ми бачимо на картині чоловіка з відкритим простим лицем. Темні

очі полковника дивляться з-під чорних брів кудись у далечінь. Можна здогадатися, що щось турбує Павла Полуботка: може, ворог десь близько, а може, й серед своїх розбрат оселився. Волосся полковника чорне, ніби воронове крило, воно не закриває високого чола. Ніс у Полуботка з невеличкою горбинкою. Лице прикрашають довгі красиві закручені вуса.

Павло Полуботок змальований у розквіті сили та завзяття. У нього дужі красиві руки та могутня статура. Полковник одягнений у темно-зелену оксамитову сорочку, на якій пришито багато маленьких гудзиків. Полуботок підперезаний широким поясом, на боці в нього шабля. На сорочку

вдягнена червона черкеска, що її облямовує хутро.

Невідомий художник, сповнений творчої наснаги, використав червоний, зелений, жовтий кольори. Як на мене, то саме ці яскраві, чисті кольори якнайкраще відтворюють міцну козацьку вдачу чернігівського полковника Павла Полуботка.

Ця картина не тільки захоплює майстерністю художника, але й сповнена глибоких роздумів. Що ми втратили відтоді, як славні козаки були сіллю рідної землі? Що ми надбали? На ці запитання має відповісти кожен українець.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Портрет Павла Полуботка. Твір-опис за картиною невідомого художника