Твір за картиною «Портрет Павла Полуботка»

Ім’я автора портрета Павла Полуботка не збереглося. Павло Полуботок – історична особа. Близько двадцяти років він очолював чернігівський полк. Портрет написано, мабуть, саме годі, бо біля його руки зображено пернач – знак полковницької влади.

На картині ми бачимо людину середнього віку, з простим відкритим лицем. З-під високих чорних брів кудись вдалечінь дивляться темні очі. Невеселий погляд і темні кола під очима вказують на тс, що йому доводиться багато працювати.

Чорне, наче вороняче крило, волосся коротко підстрижене і відкриває

велике світле чоло. У Павла Полуботка вузький, з невеличкою горбинкою ніс. невеликі рожеві губи і красиві довгі, трохи закручені вуса.

Могутня статура і дужі міцні руки вказують на розквіт козацької сили, відваги, та завзяття. Вдягнений він у темно-зелену оксамитову сорочку з багатьма маленькими гудзиками. Підперезаний широким коричневим поясом, до якого причеплена шабля. На сорочку вдягнута яскраво-червона черкеска, облямована хутром, вона застебнута на великий металевий гудзик.

Художник використовує жовтий, зелений та червоний кольори. Вони якнайкраще відтворюють міць та вдачу Павла Полуботка. Картина викликає захоплення майстерністю художника.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Ахматова аналіз вірша довкола жовтий вечір ліг.
Твір за картиною «Портрет Павла Полуботка»