Нехай перемагає добро

У світі йде одвічна боротьба двох протилежних сил: добра і зла. Кожна людина на своєму шляху обов’язково зустрічається з їх проявами і після цього набуває життєвого досвіду, мудрості. «Немає мудріших, ніж народ, учителів», – писав поет М. Рильський. Саме народ у своїх численних казках, легендах, переказах завжди підносить тему протиборства добра і зла.

Напружені сюжети казок ведуть нас шляхами боротьби сильного, мужнього і шляхетного героя з підступністю, жорстокістю, злом. Як правило, герой виходить із найскладніших ситуацій переможцем,

бо він Захищає свою землю, своїх рідних, суджену, друзів, побратимів! Перемагає добро -так в ідеалі бачить і малює народна уява наслідки протистояння світлих і темних сил.

Обидві ці сили дуже потужні, тільки одна з них творча, животворяща, а друга руйнівна, страшна, жорстока.

На жаль, у житті не як у казці: добро не завжди перемагає зло.

Християнська мораль вчить нас нейтралізувати зло добром, не відповідати злочином на злочин, не мститися за; кривди, бо ее може призвести до великої вселюдської трагедії.

Та люди – дивні створіння. Вони не дослухаються Божих заповідей, чинять всупереч їхнім застереженням і часто

розплачуються за такі: свої гріхи муками власного сумління, а то й життям.

Яким прекрасним могло бути наше буття, якби кожна людина жила за правилом: «Поводься з іншими так, як би ти хотів, щоб поводилися з тобою». Годі б зникли війни, сварки, вбивства, злочини, ворожнеча, помста – всі ті атрибути зла, які несуть, людям знищення.

Поспішаймо творити добро, щоб наша земля квітувала садами, повнилася дитячим сміхом, буяла радістю!


Чи може інтернет замінити книжку й театр.
Нехай перемагає добро