Моє знайомство з життям і творчістю великих людей

улюблені рядки кожного українця. Поки я був ще ма­ленький, знайомство з Кобзарем обмежувалося моїм милуванням картинами природи, які так майстерно малював велет нашої літератури:

Реве та стогне Дніпр широкий,

Сердитий вітер завива,

Додолу верби гне високі,

Горами хвилю підійма.

Коли я трохи підріс, то запитав у дідуся, хто ж є той чоловік, який написав ці чудові рядки? І тоді дідусь розповів мені сумну й водночас піднесену історію зростання великого Кобзаря – нашого національного генія.

Пізніше я почав глибше цікавитись

творчістю Шевчен­ка й зрозумів, що Тарас Григорович поєднав у своїй особі риси, взагалі притаманні українській нації. Із захватом я читав його “Щоденник”, написаний у роки заслання й повер­нення. Ох і людина ж це була! Справжній чоловік, схиль­ний до простих земних веселощів, і водночас справжній мислитель. Якби хоч один з тисячі моїх співвітчизників мав лише краплю Кобзаревих чеснот! Хоча й мають, але не вміють поки що скористатися ними…

Вивчаючи творчість і особистість Тараса Григоровича Шевченка, поступово відчуваєш, ніби груди наливаються свіжим повітрям, а душа стає сильнішою. Мабуть, якби мені пощастило

поспілкуватися з Кобзарем і розпитати в нього щось, мої шукання були б коротшими. Він сприймав життя таким, яким воно є, – і це об’єднує Шевченка з геніальними діячами всіх часових і просторових меж. Ко­лись і я навчуся цьому, а поки що в мене є старенький “Кобзар”, якого я з радістю гортаю. І рядки, які линуть, здається, із самого серця неньки України, запевняють мене, що попереду ще багато прекрасного, доброго, людяного. Того, чому Тарас Григорович Шевченко присвятив усе своє величне життя.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему моя громадянська позиція.
Моє знайомство з життям і творчістю великих людей