Моє рідне місто – Ялта

Ми живемо в місті Ялта. Загальновідомий факт, що Ялта – столиця південного берега і найзнаменитїше місто Криму.

Це морський курорт, куди влітку на відпочинок приїжджає величезна кількість людей. Тому Ялта стала одним з найбільших центрів культурного життя, де проводяться широко відомі фестивалі театру і кіно, естрадні і музичні конкурси.

У школі нам розповідали про історію виникнення рідного міста.

Перша письмова згадка про Ялту відноситься до XII століття н. є., хоча знайдені тут сліди людських поселень датуються ще Бронзовим

століттям. Ялта була заснована греками, імовірно, в І столітті. Легенда свідчить, що збилися під час бурі з шляху грецькі мореплавці , довго блудили у пошуках берега, і коли, нарешті, побачили берег («ялос»), то вирішили так і назвати засноване на місці висадки поселення.

В середні віки місто входило у володіння Римської Імперії, князівства Феодоро і було відомо під іменами Яліта і Джаліта. На відміну від Алушти і Гурзуфа, Ялта ніколи не була фортецею або важливим військовим опорним пунктом. З 1475 по 1774 роки, коли південний берег Криму був частиною Османської держави, Ялта входила до його складу.

Після виселення християнського

населення Криму в Приазов’ї, здійсненого в 1778 році по розпорядженню Російського уряду і масової еміграції кримських татар, Ялта практично обезлюділа і до кінця століття була маленьким рибальським селом.

У 1837 році гравієва дорога пов’язала Ялту з Алуштою, а в 1848 році була побудована дорога на Севастополь.

Містом Ялта стала в 1838 p., а з 1860-х, коли відомий терапевт проф. С. П. Боткін знайшов клімат південного берега цілющим і рекомендував цареві Олександру II придбати тут садибу, почався її швидкий розвиток як курорту.

Ялта – велике сучасне місто, населення якого сьогодні – більше 80 тисяч жителів.

У ньому багато визначних пам’яток. Дуже відомі Лівадійський, Воронцовський, Массандровський і багато інших палаців нашого міста. А також закладений ще в 1812 р. Никітський ботанічний сад, що зібрав в своїй колекції більше 28 тисяч екзотичних рослин зі всього світла.

Сама Ялта цікава унікальним поєднанням архітектурних пам’ятників, вписаних в гірський ландшафт. Є безліч красивих (хоча не завжди у хорошому стані) будівель кінця XIX – начала XX століть. Найцікавішими місцями в Ялті є наступні: міська набережна, відреставрована в 2003-2004 роках, вірменська церква, побудована архітектором Тер-Мікаеляном, розписана усередині видатним вірменським художником Вардгесом Суренянсом, римсько-католицька церква Непорочного зачаття Діви Марії, ялтинська канатна дорога, що веде на горб Дарсан, з якого відкривається панорама міста, храм Іоанна Златоуста із золотоверхою дзвіницею, побудований в стилі готичного замку палац Еміра Бухарського, зоопарк «Казка» і будинок-музей Лесі Українки в мавританському стилі.

Крім того, дуже багато старовинних дач і садиб тепер перетворено на житлові будинки або корпуси санаторіїв, але не втратили оригінальності і привабливості.

У Ялті також розташований прекрасний парк Масандровський (біля готелю «Ялта»), де кожен може відпочити, дізнатися багато цікавих речей і просто помилуватися надзвичайно красивим містом на березі Чорного Моря. Запрошуємо гостей!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Моє рідне місто – Ялта