Морально-етичні проблеми у п’єсах І. Карпенка-Карого і М. Старицького

Талановиті письменники та драматурги Іван Карпеко-Карий та Михайло Старицький внесли великий вклад у розвиток української літератури. У своїх творах вони підіймали важливі теми, які актуальні й в наш час. Морально-етичні проблеми яскраво простежуються у таких п’єсах І. Карпенко-Карого “Мартин Боруля”, “Хазяїн”, “Безталанна” та п’єсі М. Старицького “За двома зайцями”.

Ці твори написані в реалістичній манері. Драматурги, частого через смішні буденні ситуації показують надзвичайно серйозні й невеселі сторони

дійсності нашого світу. Головним чином вони засуджують тогочасні порядки встановлені у суспільстві: бюрократизм, судову систему, засновану на хабарництві. А також спонукають до роздумів над ставленням людини до інших, та і до самої себе. Це зумовлено тим, що герої творів часто прагнуть грати чужу роль, тобто стати тими, ким вони на справді не є. Для цього вони принижують інших, що і викликає внутрішні та зовнішні конфлікти героїв. У цих п’єсах автори хочуть нагадати людям такі великі і, на жаль, часто забуті поняття, як “шляхетність”, “етика”, “інтелігентність”, “повага”, “щедрість” та “освіченість”.

Отже,

у п’єсах І. Карпенка-Карого і М. Старицького порушуються надзвичайно важливі проблеми, головною з яких є занепад морально-етичних цінностей у суспільстві. На прикладах головних героїв своїх творів письменники утверджують справжні людські цінності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Морально-етичні проблеми у п’єсах І. Карпенка-Карого і М. Старицького