Твір на тему: “Морально-етичні проблеми людських стосунків, порушених у творі А. Дімарова “Блакитна дитина”

Навряд чи існує такий твір, який повністю позбавлений якоїсь моралі або етичних проблем. Кожен автор, будучи освіченою і ерудованою людиною, бажає підняти перед своїм читачем якісь проблеми, щоб змусити його замислитись над тим, що турбує автора й змушує замислюватися про життя і буття. Не є винятком і повість Анатолія Дімарова під назвою “Блакитна дитина”. У ній автор піднімає тему взаємин між батьками і дітьми, хоче розібратися, чому батьки і діти не розуміють один одного, і що необхідно робити, щоб таке розуміння між ними з’явилося.

Я

думаю, що основне в цьому творі те, як відреагував батько, коли зустрів свого сина після школи. Я думаю, що батьки в цілому повинні реагувати на шкільні проблеми дитини саме таким чином. Як відомо зі змісту твору, після того, як хлопчик повернувся зі школи і повідомив батькові про свої проблеми, тато не став особливо сварити дитину. Звичайно, він трохи покартав його, але потім все-таки згадав свої пригоди в дитинстві, що змусило його в повній мірі заспокоїтися. Батько згадав, що і в його дитинстві бувало різне. Бувало так, що він намагався вкрасти чужі яблука з сусідського двору і отримував по шиї від сусіда, який його
застукав. Бувало й так, що він розчаровував своїх батьків, втрачаючи цінні речі в ситуаціях, коли цього можна було уникнути. Втім, батько згадував про своє дитинство спокійно. Він прекрасно розумів, що дитинство для того і створено, щоб часом вчиняти певні помилки, вчитися на них і робити правильні висновки в ім’я розвитку і вдосконалення власної особистості. Правильне ставлення з боку батьків по відношенню до дітей – надзвичайно важливо, оскільки воно забезпечує правильний розвиток дітей, сприяє їх розумовому і моральному зростанню, робить їх спокійними і врівноваженими.

Є й інша проблема морального характеру щодо цього твору. У ньому показується, що варто ставитися до людей, у тому числі і дітей, більш терпляче і з розумінням. Думається, що в цьому творі було показано приклад того. Виховуючи дітей, варто знаходити правильний баланс між дійсним і необхідним, щоб виховувати дітей правильно.

Думаю, що в цьому творі були підняті й інші проблеми морального характеру, які пішли від мого розуміння. В той же час я думаю, що основна проблема, яка полягає в правильному вибудовуванні відносин між батьками і дітьми, все-таки була мною зрозуміла. Я радий, що прочитав цей твір, адже він дуже корисний, інформативний і пізнавальний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Морально-етичні проблеми людських стосунків, порушених у творі А. Дімарова “Блакитна дитина”