Глибинний світ історичної пісні

Українські історичні пісні є славою народу, предметом його національної гордості. Вони були вірними супутниками історії нації, яка пройшла тернистими шляхами принижень, поневірянь, зради.

Історичні пісні – згусток благородних ідеалів, що був рушійною силою дійової любові до батьківщини. Нам відомі пісні про напади турецько-татарської орди та визвольну боротьбу 1648-1654 років під приводом Богдана Хмельницького, про славних ватажків народних повстань та героїчні подвиги українського народу.

Відома українська письменниця Марко Вовчок відзначала, що «…краще від українських пісень нема ж в усьому світі великому». Бо в них струменить світлий оптимізм, властивий народній творчості.

Пісні були складені кобзарями, що закликали воїнів на боротьбу із загарбниками, творили славу їхній хоробрості. М. Рильський писав у поезії про вічність історичної пісні: Линуть звуки благовісні, В’ється радість, наче птах. Наша дума, наша пісня Не загине у віках.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір чи потрібна освіта сьогодні.
Глибинний світ історичної пісні